Hlavná stránka

>

Správy

>

Horská Chata vydáva album s Lukášom Adamcom. Pozrite si videoklip Jediná

Horská Chata vydáva album s Lukášom Adamcom. Pozrite si videoklip Jediná

02.09.2016 - 16:00 | redakcia

Fanúšikom rockovej hudby skupinu Horská Chata netreba predstavovať. Od vzniku v roku 2002 absolvovala množstvo koncertov, vystúpení na festivaloch, súťaží, má za sebou päť albumov, videoklipy, ocenenia a priaznivcov, ktorí si na nové CD museli počkať takmer štyri roky.


Horska Chata urobila zásadné personálne zmeny, popracovala na modernom zvuku, aranžmánoch, imidži a úplne nových pesničkách. Z pôvodnej zostavy ostali len dvaja členovia – basgitarista Ján Čižniar a bubeník Miro Liška. Novým gitaristom a zároveň autorom albumu Nemám strach sa stal talentovaný muzikant a skladateľ Ivan Matúš. Najvýraznejšou zmenou v kapele je pozícia speváka, ktorú obsadil Lukáš Adamec. Víťaz dvoch najväčších speváckych súťaží v našich končinách, výrazná osobnosť televíznych projektov a sebavedomý šoumen s nezameniteľným hlasom si práve v tejto formácii plní svoj dávny sen o poriadnej rockovej muzike, pesničkách, ktoré majú potenciál osloviť širokú verejnosť a koncertoch s nadupanou rockovou šou.  

Album Nemám strach prináša úprimné a pravdivé texty, ktoré poukazujú na bežné radosti, šťastie, postoje ľudí a nabádajú poslucháča na pozitívne myslenie, vďačnosť, odvahu a nadhľad. Textovú zložku dopĺňa moderná muzika opierajúca sa o trendy svetových kapiel, ktorá si ide svojím smerom s vlastným zvukom a rukopisom.  

Prvým singlom z albumu Nemám strach je pieseň Jediná, ku ktorej vznikol zaujímavý videoklip. Jeho dej sa odohráva na kastingu, čo je prostredie dobre známe Lukášovi Adamcovi. Kapela sa pred kamerami snažila zaujať prísne porotkyne, ktoré si zahrali členky Lady Colors – Kristína Mečko, Lenka LeRa Rakár a Mária Lechmanová. Nechýbali ani manželka Lukáša Adamca Mimi a modelka Dominika Horníková. Sympatickú produkčnú stvárňuje Simona Lukáčová, ktorá sa postarala aj o make-up účinkujúcich.  


Tracklist albumu Horska Chata - Nemám strach:  

01.    Za vodou
02.    Tie časy
03.    Všetko sa ti vráti
04.    Jediná
05.    Povedz čo chceš
06.    Čo ak
07.    Nemám strach
08.    Práve dnes
09.    Niekedy nás bolí
10.    I need your love
11.    Čo život dáva
12.    Jahoda II accoustic   

Album kapely Horska Chata - Nemám strach nahrali v štúdiu Pulp pod vedením Jakuba Hríbika a Mateja Turcera   Lukáš Adamec (spev), Ján Čižniar (basgitara), Miroslav Liška (bicie), Ivan Matúš (gitara) a hostia Marián Radošovský (gitara/sólo)  a Matúš Ferko (klávesy).  

Formácia Horska Chata vznikla v roku 2002 v Martine a debutovala o dva roky neskôr albumom HCH. Po ňom nasledovali štúdiovky Ľudia vedia lietať (2006), Inou cestou (2009) a 4 (2011). Pred vznikom spomínanej novinky Nemám strach prešla kapela personálnymi zmenami, keď z pôvodnej zostavy zostali iba dvaja členovia - basgitarista Ján Čižniar a bubeník Miro Liška. Novým gitaristom a zároveň autorom skladieb na novom albume sa stal Ivan Matúš a spevákom Lukáš Adamec.   

Informácie poskytla Nikoleta Kováčová, PR manažérka skupiny.
Foto: archív skupiny Horska Chata


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti