Hlavná stránka

>

Správy

>

Bad Karma Boy predstavili novinku Na dne rieky so snovým videoklipom

Bad Karma Boy predstavili novinku Na dne rieky so snovým videoklipom

02.10.2017 - 12:10 | redakcia

Bad Karma Boy vedia ako napísať dobré pesničky. Najnovšie k nim pridávajú singel Na dne rieky, ktorý mal dnes premiéru na štvrtom rozhlasovom okruhu RTVS - Rádiu_FM. Bratislavská štvorica novým hudobným počinom ohlasuje v poradí tretí album a spúšťa predpredaj na jeho krsty v Bratislave a Prahe.


Singel Na dne rieky počas leta doplnil repertoár skupiny Bad Karma Boy na festivalových vystúpeniach na Pohode a Grape festivale. Aj keď gitarové intro pesničky pripomína plynulé pokračovanie druhého albumu Údolia a kopce, ďalšie takty s pulzujúcou basovou linkou a inštrumentálnymi časťami s náznakmi takmer klubovej elektroniky potvrdzujú neustály progres kapely. V novinke je prekvapením najmä medzihra, s ktorou zaujímavo graduje nielen pesnička ale aj vizuál s atmosférou ako zo sna.


Od soulového zvuku z debutového albumu, cez pop s psychedelickou atmosférou sa Bad Karma Boy posúvajú bližšie k elektronike a čiastočne naznačujú, ako bude znieť ich ďalší album, ktorý opäť vyjde pod značkou Slnko Records (vydavateľstvo zastupuje napríklad Janu Kirschner, Longital, Katarziu či Korben Dallas). Poslucháčov na ňom určite čaká niekoľko zaujímavých prekvapení a už teraz si môžu zapísať do kalendára dátumy koncertných krstov v Prahe (15.11.) a Bratislave (23.11.). Vydanie albumu je naplánované na prelom októbra a novembra.

Autormi videoklipu Na dne rieky sú Viktor Cicko a Jakub Gulyás. Prvý menovaný stojí pri vizuálnej identite Bad Karma Boy takmer od začiatku a je tvorcom videí k pesničkám Dunaj, Všetky cesty či Palmy. Jakub Gulyás sa zameriava na módnu fotografiu, no čoraz častejšie sa zúčastňuje aj projektov, kde je hlavným médiom video. Spolupracoval napríklad s Katkou Knechtovou, okrem pestrého setu promo fotografií má na svedomí aj jej newyorský klip k singlu FEA. Videoklip, v ktorom hrajú hlavnú úlohu spevák a gitarista Juraj Marikovič a jeho priateľka a klávesáčka Bad Karma Boy Adela Tihláriková, je však z úplne iného súdka. 

"Jakuba som oslovil na spoluprácu, lebo má veľký cit pre estetiku obrazu a vie pekne dotvoriť atmosféru skladby," hovorí Viktor Cicko a Jakub Gulyás dodáva: "Ako fanúšik kapiel Grizzly Bear, The xx a Wild Nothing som neváhal. Tvorbu Bad Karma Boy vnímam už niekoľko rokov a mám strašne rád ich zvuk a melanchóliu, ktorá z ich hudby vyžaruje."

Termíny krstov tretieho albumu Bad Karma Boy:

15. 11. - Café V lese, Praha - vstupenky
23. 11. - Ateliér Babylon, Bratislava - vstupenky

Väčšie klubové turné kapela plánuje na jar 2018.

Redakciu Hudba.sk informoval Alexander Čerevka z vydavateľstva Slnko Records. Tlačovú správu sme upravili a doplnili. Aktualizované informácie o kapele Bad Karma Boy nájdete na www.facebook.com/BadKarmaBoy.

Foto: Youtube/Jakub Gulyás


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti