Hlavná stránka

>

Správy

>

Tolstoys prichádzajú s novým singlom Olivy. Vo videoklipe sa dali na teleshopping

Tolstoys prichádzajú s novým singlom Olivy. Vo videoklipe sa dali na teleshopping

02.11.2018 - 11:00 | redakcia

Skupina Tolstoys sa rok po vydaní debutového albumu hlási s novým materiálom. Je ním singel Olivy, ktorý vychádza spolu s videoklipom. Clivá pieseň berie v klipe divákov do sveta teleshoppingu a líderka kapely Ela Tolstová sa mení na presvedčivú predavačku šperkov či práčky. Novinka sa objaví aj na ďalšom vydaní kompilácie Ostrov hudby.


"Tak len kúp mi čierne olivy a budeme sa dlho smiať," spieva speváčka Ela Tolstová, ktorá v skladbe použila olivy ako metaforu na niečo, čo vo vzťahu vyrieši všetky problémy. Môže ísť o pocit či produkt - každý máme na odvrátenie zlého svoje vlastné "olivy". "Pesnička je o tom, že niekedy je všetko vo vzťahu tak fajn a ideálne, až je to desivé a ty sa bojíš, kedy to skončí a kedy sa niečo pokazí, pretože dobré obdobie sa vždy na chvíľu vystrieda s tým zlým," prezrádza o skladbe autorka piesne.

Olivy ako diamanty

Vo vizuáli k pesničke je exkluzivita olív vyjadrená diamantmi, ktoré formou teleshoppingu ponúkajú divákom priamo členovia kapely. Vizuálne príjemný a zároveň vtipný videoklip má na svedomí režisérka Števka Lovasová.

Pre Tolstoys typický snový zvuk v skladbe Olivy umocňuje živá dychová sekcia. O jej aranžmány sa postarala jazzová flautistka Mária Reháková pôsobiaca v Londýne, kde sa dychy za pomoci miestnych profesionálnych hudobníkov nahrávali a produkovali. Pieseň Olivy vyjde už čoskoro na kompilácii Ostrov hudby 3, ktorá aj tento rok prinesie rôznorodú vzorku slovenskej nezávislej scény pre lokálnych aj zahraničných poslucháčov.  


Obľúbenosť dream-popovej formácie Tolstoys na domácej scéne potvrdzuje ocenenie Radio_Head Awards za debut roka 2017 či množstvo vydarených koncertov najmä na letných festivaloch. Skupina úspešne reprezentovala Slovensko aj na zahraničných showcase festivaloch ako Eurosonic Noorderslag a MENT Ljubljana.

Najbližšie sa kapela slovenským fanúšikom predvedie už v nedeľu, 4. novembra, na koncerte britského pesničkára a klaviristu Toma Odella, ktorý si ich vybral ako support pre svoj koncert v bratislavskej HANT aréne. Vstupenky na koncertu sú stále v predaji v sieti Predpredaj.sk

Prečítajte si aj: Tom Odell oslavuje nedokonalosť s Jubilee Road. O pár dní vystúpi v Bratislave

Vstupenky:  Predpredaj.sk


Redakciu Hudba.sk informoval PR manažér z vydavateľstva Slnko Records Alexander Čerevka. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: Števka Lovasová


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti