Hlavná stránka

>

Správy

>

Vianoce obmäkčia aj Liama Gallaghera. Singel All You're Dreaming Of vás prekvapí

Vianoce obmäkčia aj Liama Gallaghera. Singel All You're Dreaming Of vás prekvapí

02.12.2020 - 12:30 | Lukáš Dedík

Aj fanúšikovia Liama Gallaghera môžu tento rok začať s oslavou Vianoc o niečo skôr. Niekdajší líder kapely Oasis zverejnil už pár dní pred začiatkom adventu skladbu All You're Dreaming Of, ktorá sa nesie v sviatočnom duchu a je plná lásky a nádeje.


"O čom snívaš? Je to láska, ktorá tu bude, keď na tom bude svet najhoršie? Zahrnie ťa bozkami, keď budeš strácať pôdu pod nohami a povie ti, že ty a všetko, o čom snívaš, stojí za to," spieva 48-ročný Liam Gallagher v refréne piesne, ktorá je jeho prvou zverejnenou novinkou od vlaňajšieho albumu Why Me? Why Not.

Skladbu s ním napísal dlhoročný spolupracovník Simon Aldred, s ktorým predtým zložil napríklad aj singel For What It's Worth z debutovej sólovky As You Were (2017). Okrem pozitívneho, precíteného textu navodzuje sviatočnú atmosféru aj podmanivá hudba, ktorej kostru tvorí klavír s gitarou, skvelými sláčikmi i dychovou sekciou. O vkusnú produkciu sa postaral Andrew Wyatt, spevák švédskej indie-popovej skupiny Miike Snow.


Popri samotnej hudbe a texte, ktoré sú v silnom kontraste so spevákovým rebelským imidžom a roky prevažujúcou pózou arogantnej rockovej hviezdy, stojí za zmienku aj benefičný rozmer singla. Všetky peniaze, ktoré Liam získa z predaja skladby do konca tohto roka, poputujú na konto charitatívnej organizácie Action for Children.

Mladší z bratov Gallagherovcov novinku predstavil krátko po vydaní naživo v plnej sile a s veľkolepým hudobným sprievodom v televíznej The Jonathan Ross Show. Na rozdiel od prevažnej časti ansámblu v spoločenskom oblečení sa spevák postavil pred mikrofón vo svojom typickom ležérnom štýle. V tmavej športovej bunde s kapucňou pre neznalých možno pôsobil, ako keby si na vystúpenie len tak odskočil priamo z ulice. Stihol sa však oholiť a upraviť dlhšie vlasy - čo je oproti jeho nedávnemu imidžu zmena.

Niektorých možno prekvapilo, ako dobre znie na štúdiovej nahrávke spevákov hlas. Živým vystúpením však Liam ukázal, že nejde o žiadne producentské triky. Bez zaváhania zvláda aj vyššie polohy a s pribúdajúcim vekom dokáže silné skladby s hlbším odkazom predniesť pred miliónmi divákov bez zbytočnej pompy a odvádzania pozornosti od samotnej pesničky. Po dvoch dobre prijatých sólových albumoch tak opäť potvrdil, že ako spevák a interpret dozrel. Hoci po rozpade Oasis ho mnohí odpisovali, jeho sólová kariéra umlčala väčšinu kritikov.


Ani pri citlivej vianočnej novinke však Liam neváhal vo vyjadrení pre médiá ukázať svoje typické sebavedomie. Nechal sa totiž počuť, že skladba by sa podľa neho páčila aj Bingovi Crosbymu, ktorý má na konte nesmrteľné vianočné hity ako White Christmas či I'll Be Home for Christmas. "Je to jasná klasika, ktorá sa hodí na toto obdobie. Keď sa pozriete na rok, ktorý sme zažili, verím, že táto pieseň prinesie ľuďom lásku a nádej, ktorú tak potrebujú. Bing Crosby by bol hrdý," vyhlásil.

Autor: Lukáš Dedík
Foto: Facebook.com/liamgallagher


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti