Hlavná stránka

>

Správy

>

Bulp vás so singlom Mahri prenesie z lockdownu do víru klubovej noci

Bulp vás so singlom Mahri prenesie z lockdownu do víru klubovej noci

02.12.2021 - 16:30 | redakcia

Trenčiansky hudobník Samo Štefanec alias Bulp nedávno odprezentoval novú sólovú verziu svojej live show a oznámil, že sa vo svojej tvorbe zameria viac na klubové tanečné tracky. Tento trend sa začal prejavovať už na minuloročnom úspešnom EP Parvin a zreteľne pokračuje aj singlom Mahri, ktorý dnes vydáva tradične na značke Deadred Records.


Bulp v novinke kombinuje údernú breakbeatovú rytmiku s prenikavými basovými frekvenciami, silnými syntetizátorovými linkami a rytmicky posekanými vokálnymi samplami, podporujúcimi našlapaný drive skladby. Mahri, nazvaná podobne ako viacero jeho predošlých nahrávok podľa exotického ženského mena, je energickým kúskom, ktorý prezentuje produkciu Sama Štefanca v razantnejšej podobe, s rýchlejším BPM a nekompromisným prístupom.

"Prvé nápady na túto vec vznikli počas jednej večernej jam session s Ivanom Ďurkechom, keď sme skúšali kombinácie zvukov syntetizátora Moog Sub 37 s rôznymi perkusívnymi samplami. Dalo by sa povedať, že tento singel voľne nadväzuje na štýl produkcie, ktorý bol v skladbe Oona na poslednom EP Parvin. Menej melodický a viac živelný. Chcel som to tu ale posunúť ešte o niečo ďalej, zvlášť čo sa týka práce s basovými linkami a frekvenciami," hovorí o charaktere skladby Mahri samotný Bulp.Bulp je producentom skladby ako aj autorom mixu, spomínaný Ivan Ďurkech spolupracoval pri tvorbe syntetizátorových sekvencií. Mixáž sa odohrala vo Wave Label Studio v Bratislave a o mastering sa postaral Tomáš Karásek z Gargle & Expel Studio v Prahe. Autorom titulnej fotografie obalu je Matúš Kaščák.

Singel vychádza 2. decembra digitálne na všetkých známych streamovacích platformách (Apple Music, Spotify, Deezer, YouTube Music atď.) a ako download na Bandcamp profile Bulp ako aj na stránkach vydavateľstva Deadred Records.

Vytvorenie nahrávky z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Bulp bude v januári 2022 zastupovať ako nominant Rádia_FM slovenskú elektronickú hudbu na najväčšom showcaseovom festivale Eurosonic v holandskom Groningene, kde jeho oceňovaný klubový set podporí svojimi sugestívnymi vizuálmi Vlado Ďurajka alias Autumnist. 

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Natália Husárová z vydavateľstva Deadred Records. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Matúš Kaščák


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti