V nedeľu 02.02.2020 vypustila kapela The Youniverse do sveta nový singel Unfollow Me?!. Je to prvá skladba, ktorou kapela oznamuje príchod pripravovaného albumu NEON. Jeho vydanie je naplánované na koniec tohto roka a rovnako ako debutový CMYK (2018) sa na trh dostane pod hlavičkou vydavateľstva Bruuder Records.

Po úspešnom albume CMYK bude NEON druhým dielom plánovanej konceptuálnej série štyroch albumov, ktoré kapela The Youniverse plánuje postupne vydať. Už teraz je preto jasné, že ďalšie dva diely tejte série sa budú volať CHROME a BLACK.

Pri tvorbe nahrávky NEON sa kapela rozhodla pre popovejšie štruktúry a tradičnejší songwriting. Bude menej experimentálny a celkovo menej temný ako CMYK. Témou albumu je heartbreak - zlomené srdce, bude teda viac precítený, melodickejší a hravejší. "S týmto albumom by sme chceli viac preskúmať takpovediac 'maxi zvuk' oproti minimalistickejšiemu CMYKu a viac sa pohrať s piesňovou formou. To ale neznamená, že nemôžu nastať výnimočné a experimentálne situácie, ktoré tento koncept jemne znegujú," prezradil gitarista, skladateľ a producent Jerguš Oravec.

Viac než slová však fanúšikom o albume NEON napovie nový singel, pop-soulová power balada Unfollow Me?!“, ktorá je jednou z prvých skladieb napísaných pre túto platňu. "Skladba Unfollow Me?! je vlastne posmešná reakcia na absurdnosť moderných vzťahov a ich hlavnú zbraň - sociálne siete. Song vychádza z osobnej skúsenosti, vznikol na prvý take a verím, že mnohí sa dokážu s týmto príbehom stotožniť. Prvýkrát sme ho predstavili naživo na odovzdávaní cien ZAI a u publika zožal celkom solídny úspech," prezradila speváčka, textárka a skladateľka Tammy Nižňanská.

Rovnako ako v hudobnej tvorbe, tak aj vo videoklipe sa premieta produkčná sebestačnosť a nápaditosť The Youniverse. Vizuál, ktorý je v nadväznosti na názov albumu prepletený neónovými farbami, vystihuje myšlienku singla a podčiarkuje jeho hlavné témy.


NEON bude zložený z ôsmich skladieb, ktoré plánuje kapela v spolupráci s vydavateľstvom Bruuder Records odhaľovať postupne po singloch. Ako celok vyjde nahrávka koncom tohto roka vo forme LP platne, CD a samozrejme aj digitálne vo všetkých dostupných streamingových službách a digitálnych obchodoch s hudbou.

The Youniverse je energická alternatívna kapela, pohybujúca sa v širokom spektre hudobných štýlov od blues rocku, cez funk rock, až po súčasný elektronický zvuk, sprevádzaný extatickými tanečnými pohybmi. Kapela sa okrem klubových koncertov predstavila aj na festivaloch Pohoda a Grape, naživo vo vysielaní Rádia_FM v programe Pohoda_FM Live, či v relácii 3 pódiá v RTVS. V roku 2019 The Youniverse predskakovali veľkým zahraničným menám ako sú britskí Skunk Anansie alebo Holanďania My Baby.

Okrem Jerguša a Tammy sú aktuálnymi členmi zostavy aj Šimon Vladár (basová gitara) a Adam Olexík (bicie). Za svoj debutový album CMYK, ktorými predchádzalo vydanie niekoľko singlov a EP nahrávok, sa kapela dostala do shortlistu (Top 5) v ankete Radio_Head Awards za rok 2018 v kategórii Debut roka.

Do roku 2020 The Youniverse vykročili veľmi úspešne, keď na udeľovaní cien Zväzu autorov a interpretov populárnej hudby (ZAI) získala Tammy Nižňanská cenu Speváčka roka 2019 a skupinu zároveň ocenili ako Objav roka.


Zdroj: Bruuder Records (Hudba.sk edit)
Foto: archív skupiny