Albánsko-americká speváčka a skladateľka Ava Max vydala 27. januára svoj druhý štúdiový album Diamonds & Dancefloors. Po debute Heaven & Hell na svojej novej platni ponúka čistý dance pop. Potešiť by tak mohla napríklad fanúšikov albumu Future Nostalgia, ktorým pred troma rokmi ovládla svetové hitparády jej britská kolegyňa Dua Lipa.


Ava Max
v 14 skladbách albumu Diamonds & Dancefloors prináša svoje charakteristické elektro-popové melódie s nádychom deväťdesiatych rokov a disca. V jednom z rozhovorov pred vydaním novinky si spomenula na situáciu z roku 2018, kedy vo svojom byte v Los Angeles rozmýšľala nad tým, ako by potrebovala prelomovú pieseň, s ktorou by sa jej hudobná kariéra rozbehla.

"Nikto to nevie, ale ja som sa psychicky zrútila," priznala po takmer piatich rokoch. Ako dodáva, kľakla si na kolená a začala sa modliť, hoci nie je pobožná. "Bože, prosím, ak počúvaš, musím zaplatiť za benzín. Mojim rodičom chcem kúpiť dom. Chcem len pomôcť ľuďom, ktorých milujem a chcem vystupovať na veľkých pódiách, chcem mať fanúšikov a aby sa ľuďom páčila moja hudba. Ak pieseň Sweet but Psycho (jej debutový singel z augusta 2018, pozn. red.) neurobí s mojou kariérou nič, tak končím!," spomínala nedávno na chvíle neistoty, ktoré predchádzali jej úspešnému prvému albumu Heaven & Hell (2020).

Dnes si speváčka, vlastným menom Amanda Ava Koçi, môže povedať, že jej prosby a sny boli vypočuté, keďže už niekoľko rokov pravidelne boduje v hitparádach. Jej druhému albumu predchádzali v roku 2022 štyri skladby vrátane úspešných videosinglov Million Dollar Baby a Maybe You're The Problem. Jej prvým tohtoročný singlom je skladba One Of Us tento mesiac plánuje vydať ďalší Cold As Ice. Celý album môžete počúvať v streamovacích službách.


Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Renáta Tomášová z vydavateľstva Warner Music. Správu sme upravili.