Hlavná stránka

>

Správy

>

Peter Bažík rozširuje svoj hudobný záber. Tvorí aj takzvanú priemyselnú hudbu

Peter Bažík rozširuje svoj hudobný záber. Tvorí aj takzvanú priemyselnú hudbu

03.03.2019 - 11:00 | redakcia

Paralelne so svojím hudobným a autorským zameraním na tvorbu skladieb pre seba, domácich i zahraničných klientov sa víťaz česko slovenského X Factoruu Peter Bažík vydal aj do vôd kompozície a aranžovania skladieb pre priemyselné využitie.


"Môj najnovší projekt HD Music For.... vám od roku 2019 bude pravidelne prinášať nový typ muziky, ktorú som nazval "priemyselná hudba". Pôjde o hudbu, ktorú si budete môcť kúpiť a použiť nekomerčne (streaming, ako podmazy pre hotely, výťahy, reštaurácie, vstupné haly budov, relaxačné priestory, fitness centrá, meditácie, počas jazdy dopravnými prostriedkami), alebo komerčne (podmazová hudba pre videá, hudobné banky, voiceover, filmy, rádiá, jingle, hudobné produkcie v počítačových hrách, a pod.). Postupne nájdete všetky CD, vydané v hudobnom vydavateľstve Golden Entertainment vo viac ako 250 hudobných portáloch a obchodoch s elektronickou hudbou. Celý projekt som skomponoval, zaranžoval, nahral a zmixoval v našom mobilnom nahrávacom štúdiu Golden Entertainment, pričom o výsledné spracovanie sa postaral môj manažér a producent Stano Guláš," vysvetľuje Peter.

Od februára 2019 sú tak na trhu dostupné prvé dve kompilácie z radu HD Music For..., a to konkrétne HD Music For Hotels & Elevators. Ide o hudbu primárne určenú pre hotely, výťahy, haly, foyer, vestibuly, reštaurácie, priestory s krátkodobým alebo dlhodobým zdržiavaním sa osôb, nákupné centrá, spoločné priestory a pododobne. Skrátka všade, kde je potrebný príjemný hudobný podmaz.

Peter dodáva: "Na prvom CD je pre našich klientov pripravená nepretržitá hudba v dĺžke jednej hodiny. Druhé CD je rozdelené na štyri časti, tvorené štyrmi skladbami, každá v dĺžke 16 minút. Skladby sú hudobne upravené použitím sólového nástroja unikátneho pre každú skladbu. Nájdete tam klavírne, gitarové, saxofónové alebo basové sólo. Takto upravené skladby je možné použiť aj komerčne, či v priestoroch s dlhodobým zdržiavaním sa osôb."

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytol Stanislav Guláš.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti