Hlavná stránka

>

Správy

>

Vladimír Mišík zahrá slovenským fanúšikom legendárny album Kuře v hodinkách

Vladimír Mišík zahrá slovenským fanúšikom legendárny album Kuře v hodinkách

03.04.2013 - 09:45 | redakcia

Už o dva týždne odohrá na Slovensku dva koncerty jeden z najvýznamnejších českých rockerov - legendárny Vladimír Mišík. Viac než štyridsať rokov po nesmrteľnej nahrávke Kuře v hodinkách oživil kapelu Flamengo, s ktorou príde 16. apríla do Bratislavy a o deň neskôr do Zvolena predviesť skvelú spevácku formu.


Spevák, hudobník a gitarista Vladimír Mišík je jednou z najvýraznejších osobností českej hudby. V 60-tych rokoch založil významnú českú skupinu Blue Effect. Po odchode z pôsobil v skupine Flamengo a po jej rozpade založil v polovici 70-tych rokov vlastnú skupinu Etc, ktorá stále koncertuje. Čoskoro zahrá aj v Bratislave, kde sa predstaví so špeciálnym programom.

"Koncert má dve časti. V prvej polovici vystúpi so mnou kapela Etc. Zahráme prierez našej tvorby, od klasických skladieb Variace na renesanční téma alebo Slunečný hrob až po skladby z posledného albumu Ztracený podzim," prezrádza Mišík. Počas prvého setu sa na pódiu objaví aj hosť Pavel Bohatý. Zaspieva pár skladieb z ranného obdobia Etc ako Lady Vamp, Doteky či Bazarem proměn. Následne zahrá aj so skupinou Flamengo na klávesy.

"Kuře" po prvýkrát na Slovensku

"V druhej časti vystúpia bývalí členovia Flamenga. Okrem mňa Vladimír Guma Kulhánek a Pavel Fořt, posilnení o bubeníka Jiřího Zelenku, gitaristu Pavla Skálu, speváka a klávesistu Pavla Bohatého a saxofonistu Kubu Doležala. Na elektrické husle zahrá Vladimír Pavlíček a na basgitaru a akordeon Jiří Veselý. Predvedieme takmer kompletný album Kuře v hodinkách. Myslím, že je to je jedinečný zážitok," tvrdí Vladimír Mišík.

Album Kuře v hodinkách vyšiel v roku 1972 a v tom čase sa už skupina Flamengo rozpadla. Preto skladby z albumu nikdy nezažili svoju koncertnú podobu. K tomu došlo až pri príležitosti 40. výročia. Minulý rok absolvovala obnovená skupina Flamengo úspešné turné po Česku. Teraz sa Dr. Horák v spolupráci s agentúrou 100PROmotion rozhodol priviesť "Kuře" aj na Slovensko. "Ja sa na Slovensko vždy teším, mám tu veľa priateľov. Atmosféra na našich koncertoch bola vždy skvelá. Verím, že fanúšikovia budú aj tentoraz spokojní..." dodal Vladimír Mišík.

Jediné dva koncerty s výnimočným programom sa uskutočnia v utorok, 16. apríla, v klube MMC na Karpatskej 2 v Bratislave a v stredu, 17. apríla, v Dome kultúry ŽSR na Sokolskej 69 vo Zvolene.

Informácie a fotografie pre Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z agentúry Propaganda House.

Foto: Ivan Prokop


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti