Hlavná stránka

>

Správy

>

VIDEO: Peter Aristone sa v singli Far zamýšľa nad čierno-bielym vnímaním sveta

VIDEO: Peter Aristone sa v singli Far zamýšľa nad čierno-bielym vnímaním sveta

03.04.2020 - 16:00 | redakcia

Slovenský spevák a skladateľ Peter Aristone pripravuje v máji pre fanúšikov nový album The Hit. Čerstvou ukážkou z neho je skladba Far, ktorú zverejnil spolu s pôsobivým videoklipom. Pieseň je spevákovou osobnou spoveďou o tom, ako vníma dnešný vyhranený svet a túži po nájdení zlatej strednej cesty.


"V poslednej dobe mám pocit, že sa svet zbláznil. Všetko funguje vo veľkých extrémoch a väčšina ľudí vníma svet čierno-bielo. Príde mi to, že žijeme v bublinách. Je veľmi veľa rôznych komunít, ktoré sa navzájom kritizujú, všetko je buď dobré alebo zlé. Spoločnosť sa rozdeľuje ešte viac než predtým," hovorí Peter Aristone. "A ako je to rozdrobené na tie bublinky, tak človek nevie, ako má uchopiť svoj život, či sa má pridať na jednu alebo druhú stranu... Veľmi by som si želal nájsť vo svete okolo hĺbku, správny balans a zlatú strednú cestu."


Vo videoklipe, ktorého autorom je Ondřej Urbanec (réžia, kamera, strih), sú protiklady znázornené nielen čiernou a bielou, ale je v ňom aj niekoľko ďalších symbolov. Mníšky predstavujú náboženstvo, ktoré je tiež niekedy o extrémizme. Dievčatko na trojkolke vyjadruje nevinnosť, bozkávajúci sa pár lásku, city a emócie. Muži v oblekoch znázorňujú byrokraciu. Rúška, tak aktuálne pre dnešnú dobu, vyjadrujú uzavretosť a odstup.

V klipe Far môžete vidieť aj postavu bezdomovca, ktorý drží ceduľu s nápisom "got no place to hide" (nemám miesto, kde sa schovať). "Bezdomovec je postava, ktorá je hodená do tohto šialenstva. Hľadá domov, pokoj, túži po začlenení sa. Aj my sa niekedy môžeme cítiť ako ten bezdomovec. Nevieme, kam patríme, hľadáme svoje pravé ja," vysvetľuje hudobník. 

Spevák si myslí, že bolo len otázkou času, kedy príde niečo podobné aktuálnemu koronavírusu. Dúfa, že ľudia teraz spomalia, zamyslia sa nad sebou, začnú sú viac vážiť to, čo vo svojom živote majú, a to, čo ešte nedávno vnímali ako samozrejmosť.

videoklip Far, 2020Zdroj: Youtube / Ondřej Urbanec

Biografia

Spevák a skladateľ, vlastným menom Peter Čerevka, začal svoju hudobnú kariéru v kapele Popcorn Drama. Po osamostatnení vydal v marci 2014 svoj prvý sólový album 19 Days in Tetbury, na ktorom sa ako hostia objavili aj James Dean Bradfield (Manic Street Preachers) či Mel C (Spice Girls). Speváčka mu tento album v Prahe aj pokrstila.

Druhou a doteraz poslednou vydanou nahrávkou je päťskladbové EP s názvom Gold, ktoré vyšlo v roku 2016. V rovnakom roku naspieval aj titulnú skladbu Daj zo seba von k dokumentárnemu filmu o slovenskom futbale Finále. Na albume The Hit, ktoré vyjde v máji na českom labeli BrainZone, pracuje Peter Aristone už od roku 2018. Prvý singel z tohto albumu, Missing the Moments predstavil pred rokom.


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Andrea Čurná. Tlačovú správu sme upravili. Viac sa dozviete na oficiálnom webe speváka www.peteraristone.com.

Foto: 


Zdielať na Facebooku

Súvisiaci interpreti

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti