Hlavná stránka

>

Správy

>

Doma na porádku: Horkýže Slíže inšpirovali vznik komediálneho seriálu

Doma na porádku: Horkýže Slíže inšpirovali vznik komediálneho seriálu

03.05.2012 - 17:41 | redakcia

Videoklip nitrianskej kapely Horkýže Slíže Mám v piči na lehátku sa dočkal nečakaného pokračovania. Klip, ktorý za rok od zverejnenia na YouTube zaznamenal už viac ako 3,5 milióna pozretí, sa stal námetom pre komediálny seriál.


Pilotné mini-epizódy projektu s názvom Doma na porádku sa postupne objavujú na internete. Ich autormi sú Henrich Varga a Ivan Remiaš, ktorí stoja aj za vznikom videoklipu. Nápad napísať námet na komediálny seriál skrsol v ich hlavách niekoľko týždňov po zverejnení klipu.

"Mnoho ľudí videlo v neusporiadanej rodinke z klipu členov vlastnej rodiny alebo rodiny svojich známych či susedov," hovorí režisér a spoluautor projektu Henrich Varga. "Niekto videl v hysterickej matke, ktorú hrá Eva Pavlíková, svoju vlastnú matku alebo manželku, v lenivom synovi svojho potomka či brata. V priebehu niekoľkých týždňov po zverejnení klipu sa nám nazbieralo množstvo takýchto reakcií, a to nás nakoplo k uvažovaniu o tom, že dáme postavám ďalší život," povedal Varga.

Hlavné úlohy v internetovom seriáli hrajú rovnako ako v klipe nitrianski herci Eva Pavlíková, Rudo Kratochvíl, Martin Nahálka a Alena Pajtinková. Keďže projekt vzniká takpovediac "na kolene" a z nadšenia, väčšina ľudí pracuje bez nároku na honorár.

BijouTerrier - reálna aj seriálová kapela

V seriáli sa miešajú fiktívne postavy s reálnou hudobnou skupinou, ktorá vznikla špeciálne pre účely seriálu. Autori projektu oslovili speváka Horkýže Slíže Petra "Kuka" Hrivňáka, či by im k zopár epizódam nevyprodukoval soundtrack. Pod Kukovou producentskou taktovkou nakoniec vznikla kapela BijouTerrier.

"Bolo mi povedané, že kapela má byť vtipná, pretože sa jedná o sitcom a má byť hlučná, lebo v scenári sa píše, že je kapelou, ktorá skúša na dedine v garáži a lezie susedom na nervy," povedal Kuko, ktorý kapelu vytvoril koncom minulého roka. BijouTerrier už má na konte aj prvé CD s názvom Ladies and Gentlemen a dokonca má už za sebou aj koncertné turné, v rámci ktorého sa kapela predstavila v piatich mestách.

Speváčkou kapely a zároveň seriálovou dcérou je Zita, ktorú stvárnila herečka Alena Pajtinková. "Alena je skvelý človek, skvelá speváčka a skvelá herečka. Účinkuje v Slovenskom rozhlase v humoristickej relácií Glóbus Európy, hrá v Divadle Andreja Bagara v Nitre, kde už stvárnila niekoľko komických postáv, preto som ju oslovil," dodal frontman kapely Horkýže Slíže.

Podľa režiséra Vargu sú reakcie divákov na prvé dve epizódy seriálu s názvami Veľká noc a BijouTerrier útočí! pozitívne. V najbližších dňoch čaká divákov tretia časť, v ktorej sa autori zamyslia nad tým, či by aj kostoly nepotrebovali "esbéeskárov". Seriál môžete sledovať na YouTube kanáli Doma na porádku, projekt má aj vlastnú Facebook stránku.

Doma na porádku - BijouTerrier útočí! (2. epizóda komediálneho seriálu)

Zdroj: SITA
Foto: Facebook.com/domanaporadku


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti