Hlavná stránka

>

Správy

>

Bratislava má nový festival, 13. a 14. mája vypukne Urpiner Pressburger Fest!

Bratislava má nový festival, 13. a 14. mája vypukne Urpiner Pressburger Fest!

Urpiner Pressburger Fest 2022
Zdroj: PR UPF
03.05.2022 - 12:10 | redakcia

Ego, Le Payaco, Adam Ďurica, Zóna A, Ventil SK, Karpina, Hrdza, Kochanski, Balkansambel a Jozefovekone. To sú hudobné lákadlá nového bratislavského multižánrového festivalu Urpiner Pressburger Fest, ktorý sa uskutoční už 13. a 14. mája na Dostihovej dráhe v Petržalke.Organizátori Urpiner Pressburger Festu si dali za cieľ priniesť do nášho hlavného mesta pravú festivalovú atmosféru. Práve preto sa festival bude konať v areáli Závodiska – Dostihovej dráhy v Petržalke, ktorá je obľúbeným vychádzkovým miestom mnohých obyvateľov Bratislavy. Príjemné prostredie plné zelene spolu s výdatnou hudobnou nádielkou naladí všetkých návštevníkov na tú správnu festivalovú vlnu.

"Pre zorganizovanie Urpiner Pressburger Festu rozhodol fakt, že Bratislava nedisponovala multižánrovým hudobným hromadným podujatím. Tradičné slovenské festivaly majú totiž svoje zázemie v iných mestách Slovenska. Túto skutočnosť sme sa rozhodli zmeniť a vytvoriť hudobný festival priamo v Bratislave, aby si ľudia mohli vychutnať festivalovú zábavu bez potreby cestovania mimo naše mesto," vysvetľuje jeden z organizátorov festivalu Jozef Benkovský.

Na festivale vystúpia 13. a 14. mája interpreti rôznych žánrov. Svoj set predvedie jeden z najpopulárnejších slovenských raperov - Ego, skupina Le Payaco, jeden z najhranejších slovenských interpretov v rádiách Adam Ďurica, punkrockeri Zóna A, legendárny Ventil SK (aktuálna reinkarnácia kapely Ventil RG) a kapely Karpina, Hrdza, Kochanski, Balkansambel a Jozefovekone. Lístky sú v predaji v sieti Predpredaj.sk.

"Výber účinkujúcich spočíval v snahe vyhovieť čo možno najširšiemu publiku, pretože každý divák preferuje iný hudobný štýl, takže pestrosť interpretov bol zámer. Zodpovednosť za tvorbu line-upu bola na celom našom tíme, nakoľko sa opäť prejavila rozmanitosť hudobných štýlov u jednotlivých ľudí," hovorí Jozef Benkovský.  

Aby zábava bola kompletná, čaká na návštevníkov pestrá ponuka Pressburger gastro zóny. Po kvalitnej nádielke pre chuťové poháriky bude v pozore tím hasičov nápojovej zóny Urpiner a Baldovská. "Gastronómia je veda, z čoho vyplývalo vskutku náročné zamýšľanie sa nad skladbou ponúkaných pochúťok. Avšak podarilo sa zabezpečiť zaujímavý mix od tradičných dobrôt, ako sú plnené pirohy alebo čerstvé langoše, až po obľúbené moderné burgre. Samozrejme nesmie chýbať ponuka dezertov," pozýva Jozef Benkovský.  

Mix hudobných štýlov budú sprevádzať súťaže o zaujímavé ceny od vecných darčekov až po vstupenky na atraktívne koncerty počas leta. Do prvej súťaže o štýlový smartfón Samsung Galaxy Z Flip od partnera TPD sú zaradené všetky zakúpené vstupenky.

Vstupenky:  

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Nora Krchňáková. Správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti