Slovenskí producenti elektronickej hudby Blame Your Genes a Whithe sa opäť spojili a koncom mája predstavili svoju novinku Sane. Atmosférická skladba v sebe kombinuje vplyvy elektronických žánrov breakbeat, ambient a UK garage a ponúka poslucháčovi zvukovo dynamický a klubový zážitok.

Po spolupráci na trackoch Jox a Nowhere 2 Go je Sane už tretím spoločným singlom týchto talentovaných hudobníkov.

"Snažili sme sa o inovatívnu a čerstvú perspektívu na zvuk súčasnej elektronickej hudby, a zároveň sme si chceli zachovať náš charakteristický zvuk," hovorí Whithe. "Pieseň vznikla opäť u mňa v štúdiu, kde si so Samom (Whithe) generujeme nápady na synťákoch pri jamovaní. Potom sme si demo párkrát vymenili a nakoniec tomu Samo dal finálnu podobu," dopĺňa Blame Your Genes.

"Rozumieme si jednak pri tvorbe ale aj pri spoločnom vystupovaní. Odohraných máme veľa spoločných DJ setov a veľa ich máme ešte pred sebou," hovoria chalani o spoločných koncertoch. Naposledy ich diváci mohli vidieť na spoločnom live vystúpení na festivale SHARPE, kde mal singel Sane svoju úplnú premiéru.

Momentálne obaja pracujú na svojich sólových veciach, ale v pláne je aj spoločné EP, ktoré by mohlo byť vonku už koncom tohto roka.

Skladbu Sane môžete počúvať aj na Spotify či Bandcampe.

Redakciu Hudba.sk informoval Samuel Škoda alias Whithe. Správu sme upravili.