Hlavná stránka

>

Správy

>

Tusté Baletky sú zo života jeleň. Pozrite si ich šialený animovaný videoklip

Tusté Baletky sú zo života jeleň. Pozrite si ich šialený animovaný videoklip

03.07.2020 - 17:00 | redakcia

Záhorácka kapela Tusté Baletky zverejnila animovaný klip k skladbe Jeleň. Rýchle tempo, pestré farby a šialený text sú spoločným menovateľom videa, ktoré vytvoril Norbert Neuschl. Videoklip je predzvesťou pripravovaného albumu Café Hipsteryon.


Počas pandémie sa Tusté Baletky pripomenuli novým merchom, ktorý sprevádzala i ochutnávka z pripravovaného albumu. Teraz zverejnili aj svižnú novú skladbu Jeleň, ktorá vás prostredníctvom textárskych metafor a šialeného animovaného klipu prevedie stručnou históriou vzniku tejto senickej formácie.

Divoký vizuál k novinke vytvoril talentovaný výtvarník, dizajnér a basgitarista skupiny King Shaolin Norbert Neuschl. "Keď ma oslovila na spoluprácu kapela bez hraníc Tusté Baletky, bolo jasné, že to nebude obyčajná animácia, ale budem môcť nechať myšlienkam voľný priebeh. A tak sa po tisícoch vytvorených obrázkov podarilo stvoriť beatnický príbeh jeleňa, kopírujúci život tejto kapely, podľa mňa," hovorí autor videoklipu.


Formácia pozostáva zo šiestich členov, pričom okrem bicích, basgitary a gitary sa pýši tiež trúbkou a saxofónom. Všetko korunujú slovensko-záhorácke texty, ktoré v sebe vždy nesú skrytý príbeh či humorné posolstvo. Kapela funguje už siedmy rok, odohrala viac ako 120 koncertov a momentálne finalizuje nový album Café Hipsteryon. Ponúkne na ňom dvanásť skladieb, ktoré zasahujú rôzne žánre previazané originálnym rapom. Kapela priznáva, že tento album bude veľmi výnimočný - bude vraj prvý a posledný, na ktorom nenadávajú.

Skladba Jeleň nie je iba singlom z chystaného albumu, ale tiež radostnou správou o tom, že tohtoročné festivalové leto ešte nie je stratené. Na facebookovom profile Tustých Baletiek nájdete podrobnosti o letných koncertoch, kde ich môžete vidieť naživo. Hneď prvý koncert bude výnimočný - kapela vystúpi v piatok 10. júla ako support skupín Korben Dallas a Chili Liki Tu-a v novo otvorenom bratislavskom open-air areáli InPark. Predstaví sa tiež na festivaloch Tužina Gro(o)ve (25.7.) a na prvom ročníku festivalu Kulturák v Sliači (22.8.).

letné koncerty kapely Tusté Baletky

Redakciu Hudba.sk za kapelu Tusté Baletky informoval Ivan Kostra. Tlačovú správu sme upravili a doplnili.

Foto: archív skupiny


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti