Hlavná stránka

>

Správy

>

Michal Horák zhudobnil skutočný dedinský príbeh. Pozrite si videoklip Blaženo!

Michal Horák zhudobnil skutočný dedinský príbeh. Pozrite si videoklip Blaženo!

03.07.2021 - 11:00 | redakcia

Počas lockdownu vydával čoraz obľúbenejší mladý český pesničkár Michal Horák jeden úspešný singel za druhým a toto tempo nespomaľuje ani počas uvoľnenia. Či už to bol Asociální duet s Berenikou Kohoutovou, ľahko provokatívna skladba Prsa s Pavlom Čadkom alebo Pátý kafe (živě ze zkouškovýho).


Horák so železnou pravidelnosťou bodoval v trendoch na YouTube a potvrdzoval svoj talent napísať chytrý a vtipný song, ktorý funguje tzv. na prvú. To isté platí o novom singli a klipe Blaženo!, ktorý je predzvesťou Michalovho, na jeseň pripravovaného, druhého radového albumu.

"Príbeh, o ktorom hovorí táto pesnička, mi rozprával môj otec, ktorý je u nás na dedine už 15 rokov starostom. Údajne sa traduje v dedine už dlhé roky. Prišiel mi tak krásne bizarný a geniálny, že vznik pesničky na seba nenechal dlho čakať. Stretol som sa preto s Adamom, ktorý ma sprevádza na koncertoch, vzali sme všetky nástroje, čo sme doma našli, a nahrávka aj s videoklipom boli na svete," komentuje Horák novinku, ktorej uvoľnená nálada výborne sedí do aktuálnych letných dní.


Desiatky letných koncertov a jesenné turné

Podobná atmosféra sála i z klipového spracovania, ktorý podčiarkuje istú, v dobrom slova zmysle dedinskosť príbehu i piesne. Ako režisér sa klipu ujal Martin Hammerschlag, ktorý je podpísaný tiež pod ďalšími Horákovými úspešnými klipmi ako Je to tak, V toleranci či Vpoho, ale tentokrát zvolil v porovnaní so spomínanými predošlými videami omnoho minimalistickejšie, takmer až homemade spracovanie. Michal Horák a Adam Černík sa v ňom stretávajú pri jednom – pre kameru špeciálne upravenom – stole, fľaši domácej pálenky, štangle salámy a tanieri chipsov s niekoľkými ďalšími verziami seba samých v rôznych štádiách rozjarenosti.

Rozjarený je Michal Horák nielen vo svojom novom klipe, ale i z aktuálnej situácie, ktorá, dúfajme, konečne opäť praje i živému hraniu. "No, už nám to chýbalo a vyzerá to, že si zakoncertujeme dosýta. Stotožňujem sa s Pokáčovou citáciou: ‚Ak niekde bývate, tak tam asi hrám.‘," neskrýva nadšenie pesničkár, ktorý už má na nadchádzajúce letné mesiace v diári dve desiatky koncertov, vrátane výnimočného vystúpenia na hrade Špilberk 18. júla v Brne a ďalšie v jednaní.

Na hranie pod letnou oblohou plánuje nadviazať jesenným klubovým turné ku svojmu druhému radovému albumu. "Album bude pozostávať z piesní, ktoré už ľudia majú šancu poznať, zároveň tam ale bude aj dosť kusov nových či v novom kabáte. Na albume bude tiež dosť hostí, hudobných i speváckych. No skrátka, zase taký pekný míľnik v mojej tvorbe za poslednú dobu. Už sa na výslednú podobu albumu dosť teším a pevne verím, že sa snáď trafím do vkusu," dodáva talentovaný pesničkár k vydaniu očakávanej novinky, ktorá je v pláne v závere septembra.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Adriána Čahojová z vydavateľstva Supraphon.

Foto: Martin Hammerschlag


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti