Hlavná stránka

>

Správy

>

Skupina Quiet venovala nový klip zosnulým letcom bojujúcim v II. svetovej vojne

Skupina Quiet venovala nový klip zosnulým letcom bojujúcim v II. svetovej vojne

03.10.2017 - 14:00 | redakcia

Nový singel a klip Hrdina venuje skupina Quiet slovenským a českým letcom, ktorí počas II. svetovej vojny bojovali v radoch britského kráľovského letectva Royal Air Force. Pieseň má podľa členov kapely povzbudiť ľudí k hrdinských činom a pripomína, že v každom z nás môže byť hrdina. Modelovým vzorom je podľa nich práve hrdinstvo našich letcov.


"V súčasnosti sa skôr na hrdinov čaká, než aby sa človek pokúsil hrdinom sám stať," tvrdia členovia skupiny Quiet, ktorá pôsobí už päť rokov v južných Čechách, no tvoria ju slovenskí hudobníci. "V Royal Air Force (RAF) obetovali naši ľudia za slobodu našej krajiny to najcennejšie - svoje životy. Ich hrdinské činy si zaslúžia našu úctu," dodávajú.

Spevák Ján Levársky vysvetľuje, že pieseň mala najskôr ambície ukázať, že človek vie vystúpiť z davu a ísť príkladom, keď je na to dôvod. "Spočiatku nebola plánovaná ako spomienka na letcov RAF, no keď sme začali riešiť klip k nahrávke, zistili sme, že v Českých Budějoviciach, kde pôsobíme, je bývalé vojenské letisko, ktoré oslavuje 80. výročie. Nedávno tam odhalili krásny pamätník na počesť padlých pilotov, ktorí zahynuli počas bitky o Britániu," vysvetľuje spevák cestu, ktorou sa prepracovali ku vzniku klipu. "Vždy som premýšľal o tom, čo sa tým luďom vtedy dialo v hlave, či vedeli, čo robiť alebo o tom pochybovali? Neviem, ale dnes o ich hrdinstve nikto nemá pochybnosti," uzatvára.


Singel Hrdina nakrútila skupina Quiet pod dohľadom uznávaného českého producenta Ecsona Waldesa. Ten v minulosti produkoval nahrávky Davida Kollera, skupiny Mandrage, Richarda Krajča či Xindla X.

Nakrúcanie videa sa uskutočnilo v spolupráci s Letiskom České Budějovice, ktoré poskytlo priestory na natáčanie. Symbolicky sa v klipe objavuje aj spomínaný pamätník na počesť letcov z druhej svetovej vojny, ktorý bol postavený v Českých Budějoviciach pred dvoma rokmi. Videoklip pre kapelu nakrútila spoločnosť Magic Pictures, s ktorou už spolupracovali viacerí poprední českí umelci.

Redakciu Hudba.sk informoval Ján Levársky zo skupiny Quiet. Tlačovú správu sme upravili.


Foto: PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti