Hlavná stránka

>

Správy

>

VIDEO: Kali a Sima v novom duete tvrdia, že lajky ani pozornosť nepotrebujú

VIDEO: Kali a Sima v novom duete tvrdia, že lajky ani pozornosť nepotrebujú

03.10.2019 - 16:30 | Dušan Marko

Jeden z najúspešnejších slovenských raperov posledných rokov Kali sa v štúdiu opäť stretol so svojou kolegyňou Simou a nahrali skladbu Aj ty. Tak ako býva v prípade oboch dobrým zvykom, zbytočnú servítku si pred ústa nekládli a na rovinu povedali, čo si myslia.


Či chceme alebo nie, sociálne siete sa už dávno stali neodmysliteľnou súčasťou našich životov. Využívame ich v súkromí alebo v práci, výrazne nám uľahčujú komunikáciu s okolitým svetom a sú pre nás zdrojom množstva informácii. Najmä mladí ľudia však čoraz viac riešia práve virtuálne životy, ktoré častokrát vôbec neodzrkadľujú realitu.

Podobne by si mohli "uletieť" aj raper Kali a speváčka Sima. V ich prípade by to napokon ani nebolo nič zvláštne, keďže svojím spôsobom žijú v mediálnej bubline. Vo svojej novej skladbe Aj ty však prízvukujú, že sú stále rovnakí ako v dobe, kedy ich meno nikto nepoznal. Raper, ktorý len pred pár dňami získal cenu SOZA za predaj albumu Dovi, Dopo (2018), hneď v úvode skladby hovorí, že ho nebaví počítať svoje lajky a radšej si užíva život mimo displejov mobilných telefónov. "Som rád, že sme za tie roky neopustili nohami zem. Skús si to aj ty. A že stále vieme povedať si prosím si, ďakujem. Skús si to aj ty," rapuje v novinke s veselým reggae podmazom, o ktorý sa postaral jeho dvorný producent Peter Pann.


Neskorý letný hit

Skladba pri veľkosti mien oboch interpretov nemala problém získať si ihneď po vydaní patričnú pozornosť ich cieľovej skupiny. V trendoch slovenského Youtube, ako býva u Kaliho zvykom, sa videoklip okamžite dostal na prvú priečku a dnes má už viac než 660-tisíc prehratí. Napriek tomu mi pripadá trochu nepochopiteľné, prečo chytľavú skladbu s pomerne silným potenciálom zaujať v letných playlistoch vydávajú až teraz, keď sezóna podobných skladieb končí.

Zvuk trúbky a trombónu, ktorý v novinke môžete, počuť patrí Pavlovi Jeňovi (IMT Smile) a o celkový zvuk sa postaral Marek Šurin. Sima je v tomto prípade pochopiteľný krok z hľadiska marketingu, no v skladbe má popri Kalim prekvapivo málo priestoru a nie je to úplne rovnocenný duet. V klipe ju vidieť viac, no v samotnej skladbe jej sloha nemá ani minútu a v refréne jej hlas príliš nepočuť. Ďalšia vec je jej imidž dievčaťa, ktoré sa nepotrebuje sa páčiť každému a žije podľa vlastných pravidiel. To síce podľa reakcií jej fanúšikom imponuje, no keďže ide o tému, ktorej sa venuje vo svojich textoch pravidelne, začína to byť už trochu otrepané.

Nezáujem o komunikáciu s médiami

O tom, že si speváčka a raperka ide svoje a chce sa prezentovať len hudbou (a "selfíčkami" na Instagrame), svedčí aj reakcia jej manažéra na náš záujem o rozhovor, ktorý sme jej navrhli ešte začiatkom tohto roka. V odpovedi dal jasne najavo, že jeho zverenkyňa v roku 2019 nechce a nijako nebude komunikovať s médiami. "Keď si tak real a žiješ život svojich snov, prečo si kupuješ na insta tých followerov? Som rada, že nepatrím do vašej fejkovej bandy, nerobím reklamy a neklamem, skús si to aj ty," odznie v skladbe Aj ty z úst mladej blondínky. Možno práve kvôli tomuto a ďalším textom o svojej nezávislosti sa rozhodla neposkytovať rozhovory, aj keď tie možno sotva považovať za rovnocenné s reklamou či "pí-ár".

Samotný vizuál piesne, v ktorom je ústredným prvkom starý autobus Karosa, síce neurazí, no neprináša ani nič, čo by tu doposiaľ nebolo. Oveľa silnejšou stránkou je tak v tomto prípade samotná skladba. V texte sa zrejme nájde veľa poslucháčov, otázkou však zostáva, nakoľko autentický je aj zo strany interpretov, keďže práve pozornosti fanúšikov na sociálnych sieťach môžu Kali aj Sima vďačiť za svoj obrovský úspech na hudobnej scéne. Mimochodom, novinka je už ich druhou spoluprácou, keďže minulý rok nahrali skladbu Nevolaj mi. Tú Sima vydala na svojom druhom štúdiovom albume Podla seba (2018), ktorý od jari tohto roka prezentuje naživo v kluboch po celom Slovensku.


Prečítajte si tiež:

Kontroverzná speváčka Sima: Rebelka bez servítky aj krehká kráska v jednom

Ceny SOZA za rok 2018 získali Emma Drobná, Ivan Tásler, Kali aj Celeste Buckingham

Autor: Dušan Marko
Foto: Youtube (koláž Hudba.sk)


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti