Hlavná stránka

>

Správy

>

Nová tvár českej hudobnej scény Adéla Michálková predstavuje druhý singel

Nová tvár českej hudobnej scény Adéla Michálková predstavuje druhý singel

03.10.2020 - 10:00 | redakcia

Adela Michálková sa na hudobnej scéne predstavila z kraja tohto roku svojou prvotinou Věrná peřinám. Teraz prichádza s drým singlom z pripravovaného debutového albumu, nad ktorého vznikom bdie uznávaný český producent Boris Carloff. Album, ktorý sa bude pohybovať v žánri popovej hudby s elektronickými aranžmánmi, vyjde na začiatku roku 2021.


Skladba Slunce přestává hřát, pochádza z autorského pera speváčkinho manžela, uznávaného skladateľa a aranžéra Martina Blažka a textára Marka Sloupa. K singlu ponúka videoklip z krásnej moravskej prírody z tvorivej dielne režiséra Vojtěcha Filčeva a kameramana Tomáša Galáska.


"Pre videoklip sme vybrali rôzne rozhľadne na Morave, niektoré až takmer pri slovenských hraniciach. Nie všetky miesta boli dostupné vozidlom, takže sme strávili oba natáčacie dni doslova s ​​batohom na chrbte. Musím povedať, že to bola celkom výzva. S Vojtom sme chceli dostať do obrazu čo najviac prírodného geometrična, tak sme počas oboch dní potrebovali stihnúť východ slnka alebo posun slnka v konkrétnom mieste a konkrétnom čase," opisuje speváčka Adela Michálková.

S kamerou navštívila tvorivé trojica miesta ako sú pozorovateľňa Durch, slivkové sady Rudolfa Jelínka alebo Chodník nad vinohradmi v Kobylí. Netradičné vizuálne poňatie klipu sa premieta aj vo výrazne farebnej štylizácii obrazu. "Chceli sme ísť za hranice vnímania ľudského zraku. Charakteristika obrazu dostáva nádych dramatickej a miestami až apokalyptickej krajiny, kde pôvodne zelené odtiene sú ostro červené. Práca so zmenou farieb pre nás bola zásadná aj v širšej symbolike, keď text poukazuje na zmeny, ktoré nemožno bežným okom pozorovať," vysvetľuje režisér a scenárista Vojtěch Filčev.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Zdena Selingerová.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti