Hlavná stránka

>

Správy

>

Dokument o Amy Winehouse už má svoj soundtrack

Dokument o Amy Winehouse už má svoj soundtrack

03.11.2015 - 14:00 | redakcia

V lete uplynuli štyri roky od tragickej smrti britskej speváčky Amy Winehouse. Približne v rovnakom čase mal premiéru aj dokumentárny film s jednoduchým názvom Amy. Dokument, ktorý bol premietaný v kinách po celej Európe, prijala verejnosť veľmi pozitívne a čoskoro vyjde aj na DVD a Blu-ray. Pri tejto príležitosti sa na trhu objavil aj sprievodný soundtrack.


Snímka mapujúca úspešnú hudobnú cestu a bohužiaľ aj následný pád spojený s nadmerným užívaním alkoholu a drog sa vďaka návštevnosti stala jedným z najúspešnejších dokumentárnych filmov všetkých čias. Titul Amy - The Original Soundtrack obsahuje dvadsaťtri hudobných stôp a ponúka aj veľa raritného či doposiaľ nikdy nevydaného materiálu od Amy Winehouse, po ktorom fanúšikovia toľko túžili.

Ide najmä o alternatívne a demo verzie viac či menej známych piesní (napr. Some Unholy War, Like Smoke, Back To Black), ale aj raritné živé nahrávky (napr. Love Is A Losing Game zaznamenanú na Mercury Awards či Rehab, ktorá bola nahraná v štúdiách BBC). Tieto hudobné skvosty na soundtracku striedajú inštrumentálne nahrávky, ktoré pre dokument Amy vytvoril uznávaný brazílsky filmový skladateľ Antonio Pinto.

Soundtrack je nielen výnimočnou kolekciou oslavujúcou jedinečný hlas tejto speváčky, ale taktiež citlivou spomienkou na krehkú ženu, ktorá, podobne ako mnoho iných umelcov, nedokázala správne uchopiť svoju obrovskú popularitu a podľahla démonom. Vyšiel pod hlavičkou Universal Music 30. októbra. TIP: Prečítajte si recenziu na dokument Amy. 

Informácie pre Hudba.sk poskytla Dominika Dirgasová z Universal Music. Text bol upravený redakciou.

Foto: Facebook.com/amywinehouse


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti