Hlavná stránka

>

Správy

>

Jozef Hollý a Mária Čírová spoločným koncertom dokázali, že klavír rúca bariéry

Jozef Hollý a Mária Čírová spoločným koncertom dokázali, že klavír rúca bariéry

03.11.2015 - 13:00 | redakcia

Slovenský klavírny virtuóz Jozef Hollý predviedol svoju známu Piano Show na špeciálnom jesennom koncerte v bratislavskom Istropolise. Tentokrát však nešlo o klasické vystúpenie - predstavenie bolo unikátne svojím charitatívnym rozmerom. Na pomoc si prizval špeciálneho hosťa – speváčku Máriu Čírovú.


V unikátnej kombinácii si fanúšikovia vychutnali svojich obľúbených umelcov iba na jedinom exkluzívnom koncerte. Ten dvojica odohrala 22. októbra vo Veľkej sále bratislavského Istropolisu. Spoločnými silami počas slávnostného večera dokázali, že hudba a klavír má silu búrať bariéry. Tento raz bola reč o bariérach medzi zdravými a telesne postihnutými ľuďmi.

Galakoncert Jozefa Hollého bol rozdelený na dva hudobné bloky, uprostred ktorých vystúpila so svojím koncertom Mária Čírová. Zlatým klincom večera sa stala ich spoločná inštrumentálna štvorručná hra na klavíri a tiež skladba Ave Maria, počas ktorej Hollý sprevádzal Čírovú na klavíri. Obaja umelci si tak svojím emotívnym vystúpením vyslúžili niekoľkonásobné standing ovations od nadšeného publika.

Výťažok zo vstupného bol venovaný Nadácii TV JOJ, a tiež na pomoc hendikepovaným ľuďom, ktorých dlhodobo podporuje občianske združenie Parasport24. Spomínané OZ už osem rokov organizuje tiež najväčšie charitatívne cyklopodujatie na Slovensku Cez Slovensko na bicykli, počas ktorého každoročne prejde našou krajinou cyklopelotón hendikepovaných ľudí, sprevádzaný množstvom známych osobností zo všetkých sfér verejného života.

"Vďaka rokom praxe s realizáciou kolektívnych charitatívnych podujatí sme si uvedomili, že skutočne efektívne sa dá hendikepovaným ľuďom u nás pomáhať len, keď sa spojí množstvo osobností a ak sa o potrebe pomáhať bude hovoriť nahlas. Jedine tak sa na Slovensku podarí vytvoriť silu, ktorá prekoná ťažkosti, ktorým musia dennodenne čeliť hendikepovaní ľudia ako jednotlivci. Tentokrát sa nositeľmi tejto sily stali úžasní ľudia a umelci Jozef Hollý a Mária Čírová," vysvetľuje zakladateľ občianskeho združenia Parasport24 Miroslav Buľovský.


OZ Parasport24 bolo založené v roku 2006 a venuje sa organizácii rôznorodých projektov na podporu hendikepovaných ľudí, ktorí ako jednotlivci majú obmedzené podmienky na získavanie finančných a iných prostriedkov pre vlastný rozvoj. Prostredníctvom športu majú občania so zdravotným postihnutím lepšiu možnosť zaradiť sa do bežného života.

Informácie pre Hudba.sk poskytla Adriána Čahojová zo Soul For Show. Viac sa o občianskom združení Parasport24 dozviete na jeho oficiálnej webstránke alebo na Facebooku.

Foto: Patrik Ratajský


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti