Hlavná stránka

>

Správy

>

No Name odpremiérujú novú vianočnú pieseň s herečkou Božidarou Turzonovovou

No Name odpremiérujú novú vianočnú pieseň s herečkou Božidarou Turzonovovou

03.12.2021 - 08:30 | redakcia

Vianoce s Božidarou je názov hudobnej novinky, ktorá spojila speváka Igora Timka a skupinu No Name s hereckou legendou Božidarou Turzonovovou. Skladbu nahrali spoločne so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu.


"Pri tvorbe sme vychádzali zo skutočnej hodnoty Vianoc. Po dokončení textu a melódie sme následne hľadali niekoho, kto je dostatočne čistý a skúsený životom na to, aby to mohol interpretovať. Voľba padla práve na pani profesorku Božidaru Turzonovovú a bolo to absolútne jasné," priblížil genézu piesne Igor Timko.

Legendárna herečka priznala, že s hudobným duetom nesúhlasila hneď. "Trošku som váhala, lebo už som dlho nespievala a v minulosti som spievala spravidla sama. Keď som však čítala ten text, ktorý ma zasiahol, tak som súhlasila," prezradila Božidara Turzonovová a k textu ďalej poznamenala: "Je úžasný a vychádza z kontextu doby a životného pocitu, v ktorom sa teraz nachádzame. Bola to krásna práca."

Televízna premiéra novej vianočnej piesne sa uskutoční v rámci charitatívneho galavečera Noc nádejí, ktorý v priamom prenose odvysiela RTVS v sobotu 4. decembra o 20:30 na Jednotke. Na obrazovky prinesie aj ďalšie hudobné vystúpenia, predstavia sa kapela Tublatanka, Miro Jaroš, Celeste Buckingham, Zuzana Smatanová, Peter Cmorik, Karmen Pál-Baláž, Nela Pocisková s Pavlom Bršlíkom, Martin Chodúr a ďalší. Verejnoprávna televízia dodáva, že všetci hudobníci vystúpia s myšlienkou pomôcť bez nároku na honorár.

Pozrite si upútavku:


Z dôvodu ochrany bezpečnosti sa 12. ročník galavečera Noc nádejí bude konať v podobe, ktorá zabezpečí komfort a bezpečnosť hostí aj účinkujúcich. Prvoradá je predovšetkým bezpečnosť malých pacientov priamo v štúdiu. "Pandemická situácia nám, bohužiaľ, trošku skomplikovala plány a nedovolí nám, aby sme boli všetci v jednom televíznom štúdiu. Pokračujeme tak v rovnakom koncepte ako pred rokom – všetci hudobní hostia budú vystupovať na rôznych miestach v RTVS, ale aj mimo nej v rámci Bratislavy. V štúdiu budeme len vo veľmi úzkom okruhu rodín a moderátorov," hovorí dramaturgička programu Adriana Hanzelová.

Moderátori Karin MajtánováJán Žgravčák privítajú v štúdiu rodiny detí, ktorým sa podarilo vyliečiť vďaka vzácnym ľuďom, ktorí pred časom dobrovoľne a anonymne darovali kostnú dreň a tým zachránili ich život. Nadácia Kvapka nádeje pomáha aj Národnému registru darcov kostnej drene. Práve tam totiž prebieha vyhľadávanie vhodných darcov pre slovenských pacientov, ale aj opačne – medzi slovenskými darcami sa vyhľadávajú vhodní darcovia pre zahraničných pacientov.

Cieľom galavečera je pomoc Transplantačnej jednotke kostnej drene NÚDCH na bratislavských Kramároch ako jedinečnému pracovisku, ktoré lieči deti z celého Slovenska a rovnako aj samotnému Národnému registru darcov kostnej drene. Prispieť do zbierky Nadácie Kvapky nádeje budú môcť počas charitatívneho galavečera aj diváci RTVS, a to formou ľubovoľnej SMS zaslanej na číslo 830 zo siete všetkých slovenských operátorov. Cena darcovskej SMS je 3 EUR.

Zdroj: RTVS - Filip Púchovský, TASR (Hudba.sk edit)
Foto: Facebook.com/noname.sk


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti