Hlavná stránka

>

Správy

>

Koncert roka pre Roba Opatovského. V Bratislave pokrstil vinyl Šťastné a Veselé

Koncert roka pre Roba Opatovského. V Bratislave pokrstil vinyl Šťastné a Veselé

Robo Opatovoský, krst vinylu Šťastné a Veselé
Zdroj: Filip Cemper
03.12.2022 - 10:00 | redakcia

Vo štvrtok večer sa v priestoroch Slovenského rozhlasu uskutočnil druhý z koncertov Roba Opatovského v rámci turné Šťastné a Veselé Tour. Okrem takmer dvojhodinového koncertu, ktorý na Štedrý deň zo záznamu odvysiela Rádio Slovensko, sa uskutočnil aj krst vinylu Šťastné a Veselé."Bolo to famózne. Pre mňa osobne to bol koncert roka," netajil nadšenie spevák Robo Opatovský. Počas koncertu vystúpilo aj viacero hostí, ako a capella For You, detský spevácky zbor zo ZUŠ Jána Albrechta pod vedením Dariny Andučič Tóthovej, tanečný pár Patrik a Silvia, spevák Lucius, speváčka Nikol Barláková, s ktorou zaspieval skladbu Čas sviečok či Bystrík, ktorý s ním spieval aktuálny singel Na kopce!.


Rozhovor: Robo Opatovský: Najšťastnejší som na pódiu, moje vianočné turné bude výnimočné

"Rozhodol som sa začať bombasticky, skladbou Šťastné a veselé, je tam atmosféra, tanec, detský zbor. Na koncertoch je so mnou kapela s fantastickými muzikantmi - Romanom Mečiarom, Michalom Fedorom a na druhú časť turné som pozval aj Roba Tkáča z Košíc, trúbkara a akordeonistu Ondreja Jurášiho, Ernesta Vizváryho. Teda ďalších úžasných muzikantov," hovorí Opatovský aj o ďalšom priebehu turné Šťastné a Veselé. "Všetky tieto veci sa mi hodili do repertoáru a dramaturgie. Hráme aj klasiky ako Vianočná pošta alebo Čas sviečok, ale aj nové skladby, ako Poďme si priať, Vianočný kráľ."

Súčasťou bratislavského koncertu bolo aj uvedenie do života vinylového vydania albumu Šťastné a Veselé, ktorý vyšiel minulý rok. "Vinyl uviedli do života Bystrík a Roman Bomboš slovenským červeným vínom," prezradil Opatovský, ktorého už dnes (pozn. v sobotu 3.12.) čaká ďalší koncert v Tatranskej Lomnici, odkiaľ sa presunie do Košíc a Trenčína. Vstupenky na turné sú k dispozícii v sieti Predpredaj.sk. Počas takmer dvojhodinového koncertu odznelo dvadsať skladieb zo všetkých štyroch spevákových vianočných albumov a zahral aj obľúbené nevianočné skladby Modlím sa hudbou alebo Keď muž miluje ženu.


Robo Opatovský Šťastné a Veselé Tour:

3.12. Tatranská Lomnica (vypredané)
4.12. Košice (vypredané)
5.12. Trenčín
9.12. Bardejov
11.12. Topoľčany (vypredané)

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Andrea Čurná.


Zdielať na Facebooku

Súvisiaci interpreti

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti