Hlavná stránka

>

Správy

>

Skupina illuse prekonáva výzvy a vydáva tretí singel Ozvena

Skupina illuse prekonáva výzvy a vydáva tretí singel Ozvena

illuze, 2022
Zdroj: archív illuse
03.12.2022 - 15:00 | redakcia

Hudobné zoskupenie illuse si dalo pri vzniku tretieho singla Ozvena netradičnú výzvu. Stihnúť práce na ňom, od tvorby až po vizuál, za tri dni. Výsledkom časovo náročnej výzvy je melancholická skladba inšpirovaná alternatívnym popom."Ozvena je pieseň o pominuteľnosti času. O tom, že nič nie je večné hovorí slovenské príslovie keby bolo keby, boli by sme v nebi ako prirovnanie k životu človeka. Ako raz pán Milan Lasica povedali pri vystúpení Bolo nás jedenásť, s tým, že žijeme sa musíme len zmieriť," hovorí o skladbe jej autorka Anka Kislíková. Ako už v kapele býva zvykom, skladba sa nesie v melodickom, melancholickom duchu, tentokrát sa hudobníci ale viac inšpirovali alternatívnym popovým štýlom.

Kapela chcela stihnúť celú tvorbu spolu s nahrávaním, masteringom a vizuálom iba za 3 dni. V tejto výzve išlo o pokus vytvoriť dielo úplne iným spôsobom, ako bolo doteraz v kapele zvykom - skladbu zložiť priamo pri nahrávaní, natočiť videoklip, až potom sa vrátiť na začiatok procesu a zahrať si skladbu spolu. To všetko za jeden víkend.


"Chceli sme vyskúšať nový spôsob tvorby, aj keď sme netušili do čoho ideme. Bolo to časovo náročné, ale aj napriek tomu sme ostali motivovaní a dali do skladby všetky naše sily a inšpirácie. Dnes verím, že si nájde svojich poslucháčov. Tí nás motivujú najviac," vraví bubeník Ondrej Jobus, ktorý stojí za celým nahrávaním a vydaním.

Vizuál projektu prebiehal pod taktovkou talentovaného Ľuboša Vasiľka (SUOVE), ktorý si prvýkrát vypočul motív piesne 72 hodín pred jej vydaním. "Do posledného momentu som netušil do čoho som sa to zaplietol," vtipkuje. "Napokon som našiel správne obrazy, ktoré čo najviac vystihujú celú emóciu tejto skladby. Nebolo treba ísť ďaleko. Naša príroda je najlepším odrazom pominuteľnosti, bohužiaľ celý proces urýchľujeme aj my, čo sa dá spozorovať v samotnom videoklipe."

Popri nahrávaní a natáčaní stihla kapela ešte v ten víkend odohrať koncert a podporiť dobrú vec v rámci projektu Slovenská Tepláreň, ako spomienka na Juraja a Matúša. Kapela v najbližšej dobe pripravuje nové skladby a chystá niekoľko koncertov. V plnej zostave zloženej z hudobníkov Mareka Martinkoviča (gitara), Tomáša Klinovského (gitara), Ondreja Jobusa (bicie), Martina Vala (basgitara) a Anky Kislíkovej (spev) vystúpia na festivale Vrbovské Vetry.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytli členovia formácie illuse. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti