Z pôvodne plánovanej jednorazovej spolupráce na pesničke vznikol spontánne celý album. Dve speváčky a autorky zo Slovenska a Česka na novinke s názvom Nienna prinášajú svieže R&B, tanečnú elektroniku i žánrové presahy.

Na projekte Nienna sa podieľalo hneď niekoľko producentov z rôznych hudobných svetov - Lukáš Novotný z kapely Bratři Orffové, gitarista a skladateľ Tibor Žida pohybujúci sa v soule, R&B, gypsy jazzu i brazílskej muzike, gitarista Peter Tomko, raper Dalyb alebo aj Marko Bröstl, ktorý album mastroval a stojí za mixom aktuálnej nahrávky Hasana, Porsche Boya či Sameyho. Laris a Eli si pozvali aj talentovaných zástupcov mladej slovenskej R&B scény, v skladbách Sunset a Lalala hosťujú Taomi a Rebis.

"Spoločný projekt vznikal rok. Oslovila som Laris na feat do jednej piesne, zišli sme sa v štúdiu a ešte v ten večer nahrali tri songy a chceli tvoriť ďalej. Od myšlienky na EP sme sa čoskoro posunuli k celému albumu, písanie piesní neustávalo. Postupne sme sa spoznávali, preberali najrôznejšie témy a prichádzala inšpirácia k textom. Niektoré vznikli v aute, iné v štúdiu, niekedy na vzdialenosť tisíc kilometrov, napríklad medzi Barcelonou a Dubajom," hovorí k vzniku Nienny Eli Michaili.


Desiatka skladieb v češtine a slovenčine nesie meno jednej z Valar zo sveta J.R.R. Tolkiena. "Laris navrhla pomenovať album po žene, bohyni, ja som práve čítala Silmarillion, a práve postava Nienny ma oslovila aj výborne zapadla do kontextu albumu," vysvetľuje Eli.

Slovenská speváčka Laris Diam pochádza z Turčianskych Teplíc, na konte má spoluprácu s Rytmusom, Darou Rolins, Kontrafaktom, DJ Wichom a mnohými ďalšími. Eli Michaili je česká speváčka s gréckymi koreňmi usadená v Bratislave, ktorámá na konte sólové single Heavy Hearts a Krasna zelena. Predtým pôsobila v zoskupení Viah, ktoré roku 2019 vyhralo hudobno-exportný projekt Radia Wave Czeching a vystúpilo na prestížnej prehliadke Eurosonic Noorderslag.

Niekoľko piesní z albumu si môžete prísť vypočuť na koncert 10. februára na Vibey party v Bratislave.


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Anna Mašátová. Správu sme upravili.