Hlavná stránka

>

Správy

>

Hlavný program Topfestu opäť trojdňový: IMT Smile s Lúčnicou vystúpia v nedeľu

Hlavný program Topfestu opäť trojdňový: IMT Smile s Lúčnicou vystúpia v nedeľu

04.03.2015 - 13:00 | redakcia

Aj pripravovaný 12. ročník najväčšieho slovenského rockového festivalu bude napokon trojdňový, návštevníci sa tak môžu tešiť na zvýšenú porciu kvalitnej hudby. K piatku a sobote sa pridáva netradičný festivalový deň - nedeľa. Netradičný bude aj žánrovo, keďže ponúkne inú než rockovú zábavu.


"Nedeľu sme ešte ako koncertný deň na Topfeste nezostavovali, ale povedali sme si, že prečo nie. Máme pripravených dostatok účinkujúcich, aby sme ich rozložili do troch dní a ponúkli tak ľuďom opäť pestrý program a čo najviac hudobných zážitkov. Ak by sme počítali aj zahrievací deň a koncert Kabátov 31. mája, tak budeme mať tento rok vlastne až štvordňový festival," hovorí Dušan Drobný z organizačného tímu festivalu.

Nedeľným headlinerom bude slovenská skupina IMT Smile, ktorá na Topfeste vystúpi spolu s tanečným súborom Lúčnica. Predstavenie pripravené pod taktovkou režiséra Jána Ďurovčíka videlo vlani v decembri v rámci piatich koncertov tridsaťtisíc divákov a aj kritici prisúdili šou svetové parametre (prečítajte si našu reportáž). Ivan Tásler na konci turné v rozhovore pre Hudba.sk priznal, že "vyšperkovanie" koncertu takéhoto formátu chcelo veľa času, preto v decembri určite nešlo o prvé a posledné koncerty.


Vystúpenie populárnej slovenskej kapely s úspešným umeleckým súborom sa na Topfeste uskutoční s identickým "poschodovým" pódiom a navyše pod holým nebom, čo multižánrovému programu nepochybne dodá nový rozmer. Aj zvyšok programu záverečného dňa festivalu budú tvoriť najmä vystúpenia domácich interpretov s presahmi mimo rockového žánru. V tretí deň Topfestu sa tak návštevníci takisto môžu tešiť na plnohodnotný program, k dispozícii budú aj stánky a všetky ostatné služby. V nedeľu zároveň odpália tradičný ohňostroj. "Brány festivalu a stanové mestečko zostanú otvorené až do pondelkového rána," dodal Drobný.  

Zakúpené permanentky platia po novom ako trojdňové vstupenky, do predaja sa zároveň dostávajú jednodňové lístky na všetky tri dni (piatok, sobota alebo nedeľa), ale aj na samostatný koncert skupiny Kabát. Ich cena sa však bude postupne zvyšovať. Samostatné jednodňové vstupenky na koncert, ale aj na jednotlivé dni festivalu sa predávajú aktuálne za 25 eur, v máji sa cena zvýši na 30 eur, na mieste bude stáť lístok 35 eur. Permanentky na celý Topfest 2015 (26. – 28. jún, letisko Piešťany) vratane koncertu skupiny Kabát stoja 45 eur, na mieste to bude o 5 eur viac. Na festivale tento rok vystúpia aj Twisted Sister, Within Temptation, Arch Enemy, The Exploited, Stratovarius, Kryštof, Support Lesbiens, Inekafe, Hex, Horkýže slíže, IMT Smile s Lúčnicou, Tublatanka, Korben Dallas či Zoči Voči.

Informácie pre Hudba.sk poskytol Ján Kakaščík.

Foto: Vladimír Yurkovič


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti