Hlavná stránka

>

Správy

>

IMT Smile dvoma live videami pripomína svoje narodeninové koncerty hiSTORY

IMT Smile dvoma live videami pripomína svoje narodeninové koncerty hiSTORY

04.04.2017 - 12:00 | redakcia

Veľkolepé koncerty IMT Smile, počas ktorých skupina oslávila svoje dvadsiate narodeniny, znovu ožívajú. Skupina predstavila videoklipy Niekto ako kráľ a Kapela, ktoré boli zostrihané z obrazového materiálu koncertov hiSTORY.


Sú koncerty, ktoré majú svoj začiatok a koniec. Koncerty, ktoré sa odohrajú, ľudia zatlieskajú a tým to končí. Ale existujú aj koncerty, ktoré aj napriek tomu, že skončia, stále v človeku znejú. A presne také boli narodeninové vystúpenia skupiny IMT Smile pod režisérskou taktovkou Jána Ďurovčíka, ktoré sa uskutočnili vlani v decembri dvakrát v Bratislave a dvakrát v Košiciach.

Všetky štyri koncerty, ktoré navštívilo viac ako 30-tisíc ľudí, boli do posledného miesta vypredané. Išlo o hudobnú udalosť, ktorá sa v takomto zložení asi už nikdy nezopakuje. Predsa, vidieť na jednom pódiu pôvodnú zostavu IMT Smile s Katkou Knechtovou, Martinom Valihorom, Lúčnicou, Michalom Hudákom, Mariánom Čekovským a ďalšími sa nestáva veru každý deň.

Prečítajte si: IMT Smile v Bratislave: výletu do histórie tlieskal 10-tisícový dav aj prezident

Počas narodeninového programu hiSTORY, ktorý vyšiel aj na 2CD hiSTORY Live, zaznelo 20 skladieb. Nechýbajú medzi nimi tie najväčšie hity skupiny vrátane piesní Niekto ako kráľKapela. A práve k týmto dvom skladbám skupina nahrala koncertné videoklipy. "Pôvodne sme nemali v pláne nakrútiť žiaden videoklip z hiSTORY, ale na popud fanúšikov sme sa nakoniec rozhodli, že z materiálu, ktorý sme natočili, zostriháme dva spomienkové klipy," prezradil Ivan Tásler.  

  
V oboch klipoch je zachytené to, kvôli čomu sa chodí na IMT Smile. Oči energického a charizmatického lídra Ivana Táslera sú plné radosti, nadšenia a vďaky za to, že kapela má už dvadsať rokov takých skvelých fanúšikov. V piesni Niekto ako kráľ sa okrem Lúčnice predstavuje v plnej kráse aj dychová sekcia IMT Smile - skvelý trubkár Pali Jeňo a úžasný saxofonista Mário "Gapa" Garbera. V songu Kapela zas ukazuje svoje zručnosti bývalý gitarista Viktor Špak, ktorý si v závere piesne ľahne na pódium a ukončí skladbu skvelým sólom.  


Redakciu Hudba.sk informoval Marek Kučera z vydavateľstva Universal.

Foto: Martin Trenkler


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti