Nový bratislavský hudobný festival ohlasuje ďalšie zaujímavé meno. Je ním kanadská indie kapela Rare Americans, ktorá v sobotu 11. júna na futbalovom štadióne Tehelné pole doplní už známu zostavu druhého dňa Zoe Wees, Zara Larsson, Lost Frequencies a Dua Lipa.


Kapelu Rare Americans založili bratia James a Jared Priestnerovci pred pár rokmi na dovolenke v Karibiku, kde James viac-menej zo žartu navrhol bratovi, aby spolu napísali nejaké pesničky. Jared súhlasil a dokonca navrhol, aby urobili rovno celý album. Ešte v ten istý rok vyšiel ich prvý eponymný album plný chytľavých pesničiek s kombináciou spevu, rapu a gitarových riffov. Kapela si rýchlo získala fanúšikov po celom svete, k čomu dopomohli aj animované videoklipy. Za pár rokov nazbierali spolu už 150 miliónov prehratí.

Lovestream Festival bude súčasťou ich dlho očakávaného prvého európskeho turné, ktoré sa nemohlo uskutočniť skôr kvôli pandémii. Zaujímavosťou je, že zakladajúci člen Jared s kapelou nevystupuje a podieľa sa na jej úspechu iba ako spoluautor piesní. Čo je však na tejto americko-kanadskej kapele najzaujímavejšie pre nás, je, že v nej hrajú na gitary aj dvaja Slováci - Ľubo IvanJán Čajka. Skupinu "ojedinelých Američanov" dopĺňa bubeník Duran Ritz.

Ich príbehy si nájdu fanúšikov u každého, kto sa ocitol niekedy na dne a potreboval povzbudiť. "Snažíme sa inšpirovať a posilniť našich fanúšikov. Sme nezávislá kapela, trochu smoliari a myslíme si, že veľa našich fanúšikov sa cíti presne tak isto," hovorí James Priestner. Najznámejším singlom kapely je skladba Brittle Bones Nicky s takmer 65 miliónmi zhliadnutí na Youtube. Kapela za ňu dokonca získala aj kanadskú hudobnú cenu Juno v kategórii Producent roka.


Minulý rok vydala kapela rovno dva albumy, pričom ten najnovší, v poradí tretí, je doplnený o osem vzájomne súvisiacich animovaných videoklipov, ktoré stavajú na farebnom a animovanom vesmíre plnom postáv a príbehov s názvom Crooked City.

Slovenskí fanúšikovia Rare Americans sa môžu tešiť na ich koncert v sobotu 11. júna na futbalovom štadióne Tehelné pole v Bratislave. Vstupenky sú v predaji v sieti Predpredaj.sk.

Headlinerom Lovestream Festivalu je americká rocková skupina Red Hot Chili Peppers, ktorá vystúpi na Slovensku vôbec po prvýkrát. Počas troch dní (10.-12.6.), sa predstavia aj ďalšie medzinárodné hviezdy ako Dua LipaCalum ScottLost FrequenciesZara Larsson, Rival Sons či Zoe Wees ako aj najvýznamnejšie kapely československej scény – IMT Smile, Lucie, Inekafe, Horkýže Slíže, Heľenine Oči, No Name, Kryštof či Čechomor.

Lístky na všetky tri dni Lovestream Festivalu:  

Lovestream Festival 2022 prináša agentúra Silvi Production v spolupráci s Marcelom Avramom a Concerts East.


Zdroj: PR článok