Vintage Boyz je rock & rollová skupina z Liptova so špecifickým zvukom a prejavom ladeným a inšpirovaným kapelami zo 70. a 80. rokov, ako sú Rolling Stones či AC/DC. Okrem tvrdého energického zvuku sú ich skladby doplnené slovenskými mladistvými textami, ktoré píše ich spevák Tome, účastník Česko Slovenskej Superstar z roku 2020, kde sa umiestnil v top 24 najlepších spevákov.

Tome mal už v súťaži blízko k rockovej muzike a po súťaži dal dokopy trojčlennú zostavu, s ktorou začal tvoriť energické rockové skladby.  Už pred vznikom Vintage Boyz vydával svoje vlastné skladby a na niektorých z nich sa už spolupodieľali aj jeho kolegovia z kapely. Pod názvom Vintage Boyz teraz predstavujú svoj prvý počin Peniaze boli aj budú.

Skladba pohŕda materiálnou stránkou a hovorí o tom, že peniaze nemusia hrať v živote až tak veľkú rolu, akú si myslíme že majú. Bohémsky a ľahkovážny pohľad speváka k finančným prostriedkom hovorí v skladbe o tom, ako si máme užívať prítomný okamih, a neukrajovať si zo svojho potešenia.

"Niekedy viním sám seba za to, koľko peňazí míňam na hlúposti a svoje potešenia a práve preto som napísal túto pieseň, aby som sám seba ukľudnil, že je to v pohode. Preto by som chcel aby si túto skladbu ľudia púšťali, ako odľahčenie od finančných stresov a pozreli sa na vec aj z druhého uhla pohľadu. Veď predsa žijeme len raz a nemôžeme žiť v strachu a nedopriať si. Stretol som už zopár takých ľudí, ktorým vízia peňazí zatemnila mozog, odkladali každý jeden cent a pocit vysokej hodnoty na bankovom účte bol pre nich až nadmerne dôležitý. Viem, že časy sú čoraz ťažšie a v dnešnej dobe sa každý z nás bojí budúcnosti a snaží sa myslieť dopredu. Avšak každý z nás by si mal nájsť v živote chvíle kedy sa nebude ospravedlňovať a dopraje si to po čom naozaj túži," hovorí Tome.

Pesnička vznikla najskôr v spevákovej o obývačke. Následne sa kapela stretla a finálnu podobu dokončila v skúšobni. Nahrávala sa po častiach. Ako prvé sa nahrali bicie u Martina Roženeka v Southrock Recording u našich susedov v Jablunkove. Ostatné nástroje a vokály  si kapela dokončovala sama v ich domácom štúdiu v Ružomberku. O mix a master sa postaral ich basgitarista Andrej Kelčík, ktorý v Británii vyštudoval školu zameranú na produkciu.

Celkovú atmosféru piesne dotvára videoklip zo štúdia chromside_world v režií Adama Bázlika, kde môžeme vidieť live performance celej kapely. Kapela sa predstavuje so svojimi nástrojmi tak, aby ste si dokázali urobiť obraz o každom členovi kapely Vintage Boyz.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytli členovia kapely Vintage Boyz. Text správy sme upravili.