Hlavná stránka

>

Správy

>

Topfest vyvrcholil koncertom Kabátu, namiesto ohňostroja ho ukončili blesky

Topfest vyvrcholil koncertom Kabátu, namiesto ohňostroja ho ukončili blesky

04.07.2016 - 09:30 | redakcia

Najväčší rockový festival na Slovensku si cez víkend užili fanúšikovia aj kapely. Festival síce po koncete jeho neodmysliteľnej stálice, českej legendy Kabát, namiesto ohňostroja predčasne ukončilo nepriaznivé počasie, no náladu to nikomu neskazilo.


Topfest 2016 si nevedeli vynachváliť všetci tohtoroční headlineri. Po Guano Apes a Europe boli ďalším veľkým ťahákom festivalu Rival Sons. Americká kapela si na piešťanské letisko odskočila zo spoločného turné s legendárnymi Black Sabbath. "Veľmi sme si to užili. Stihli sme si pozrieť i toto úžasné mesto, stretli sme mnoho prekrásnych ľudí. Je naozaj úžasné byť na letnom turné. Návšteva Piešťan bola  super zmenou. Prišli sme sem z Veľkej Británie, kde bolo sychravo a zamračené. My sme z Kalifornie, vaše teplé počasie je nám teda oveľa bližšie. Je úžasné byť v tejto krajine, ľudia sú tu veľmi milí a priateľskí, radi by sme sa opäť na Slovensko vrátili," tešil sa spevák Rival Sons Jay Buchanan.

Famóznu rockovú šou predviedli aj britskí The Darkness . Fanúšikom ďakovali v slovenčine a v zákulisí stihli nakrútiť aj vtipné video s ružovými prenosnými toaletami. "Slovensko je veľmi pekné a aj chutné. Ochutnali sme veľa jedla a zmrzliny. Vyskúšali sme bryndzu, ktorá je fakt super, zobrali sme si aj domov. Koncert bol plný pozitívnej energie, slnka a tepla. Verím, že návštevníci boli rovnako nadšení ako my," vyznal sa gitarista The Darkness Dan Hawkins. Fanúšikovia ocenili aj vystúpenia českých a slovenských kapiel. Do varu ich dostali Chinaski, Inekafe, Zóna A, Slobodná Európa aj Desmod. "Topfest milujeme, je pre nás vyvrcholením celého roka. My máme Vianoce teraz v lete. Ľudia reagovali naozaj perfektne," tešil sa Kuly z Desmodu.

Topfest 2016Viac fotiek z Topfestu 2016

Koncert kapely Wanastowi Vjecy si užili mladí aj starší. Ich hity Tak mi to teda nandey, Kopni do tý bedny, či Sbírka svadlej růží si pospevovali dokonca aj malé deti. Wanastovky pridali i novú pieseň Tři minuty po půlnoci. "Skvelé, bolo to tu ako na Woodstocku, super atmosféra ako na prelome 60-tych a 70-tych rokov. A to je to, čo sa nám páči. Som naozaj rád, že máme také skvelé publikum. Topfest sme poznali, už sme tu hrali pred piatimi rokmi. Je to najväčší rockový festival na Slovensku a je pre nás česť, že nás pozvali. Fanúšikom odkazujem, že máme už dlho vymyslené celé nové CD a zdá sa, že toho roku sa nám ho podarí vydať," uviedol líder kapely Robert Kodym, ktorý deň po koncerte na Topfeste na 51. MFF Karlovy Vary uvádzal s kolegami zo skupiny Lucie svetovú premiéru dokumentu Lucie: Príbeh jednej kapely.

Fanúšikom zahrali aj kapely Symfobia, Arzén, Beautiful Bastards, Kvety v podpaží, Asenth, Čisté Tvary a ďalší. Tento rok dostali priestor aj začínajúce kapely. vyše 25 mladých kapiel skladalo na treťom pódiu Rockovú maturitu. Posledný festivalový deň ponúkol ako hlavné hviezdy fínskych Reckless Love, neprehliadnuteľnú ruskú kapelu Slot (videopozdrav z tourbusu pre fanúšikov) a vrcholom bol koncert stálice Kabát, ktorá nevynechala ešte ani jeden Topfest. "My si už Topfest bez Kabátu ani nevieme predstaviť. Bol to prvý festival z našej tohtoročnej série. Užili sme si to, pretože sme koncertovali po dlhom pol roku nehrania. My si totiž podujatia vyberáme. Zahrali sme aj skladby z nového albumu, tento náš festivalový set je takým prierezom všetkými našimi albumami. Tešíme sa už na budúci rok," uzavrel líder kapely Kabát Pepa Vojtek.   

Trojdňový festival predčasne ukončila búrka a silný vietor. Namiesto plánovaného ohňostroja tak dali za trinástym Topfestom bodku blesky z neba. Kvôli búrke svoje koncerty nemohli odohrať UK Subs ani Horkýže Slíže, no bezpečnosť je prvoradá, v sobotu pre počasie predčasne ukončili aj iné podujatia ako Hip Hop Žije na bratislavských Zlatých pieskoch, Fun rádio Dohoda v Nitre či otvárací koncert festivalu Viva Musica! v Bratislave. Okrem koncertov si návštevníci užili aj množstvo sprievodných atrakcií od špeciálneho chodenia po lane (waterlining), cez zábavný bodyzorbing až po vodný futbal.

Informácie a fotografie pre Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z agentúry Propaganda House. Článok bol upravený redakciou.

Foto: Pavol Karell


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti