Hlavná stránka

>

Správy

>

Návrat vulgárnej Miley Cyrus: V klipe Mother's Daughter kašle na všetky pravidlá

Návrat vulgárnej Miley Cyrus: V klipe Mother's Daughter kašle na všetky pravidlá

04.07.2019 - 11:00 | Dušan Marko

Miley Cyrus síce pred pár rokmi presedlala na imidž slušnej mladej dámy, no ten zjavne nezafungoval. Jej posledný album Younger Now (2017) komerčne prepadol a v posledných mesiacoch všetko nasvedčuje tomu, že ten ďalší bude opäť plný kontroverzie. Svedčí o tom aj videoklip k jej aktuálnemu singlu Mother's Daughter.


Miley Cyrus už dávno nie je to rozkošné dievčatko zo seriálu Hannah Montana. Táto úloha jej síce priniesla slávu, o akej sa väčšine tínedžeriek môže len snívať, nálepka Disney hviezdičky jej však po čase začala prekážať a v roku 2013 sa jej počas propagácie albumu Bangerz dosť radikálne zbavila. S nasledujúcou sólovkou sa síce vrátila ku konzervatívnejšiemu imidžu, ktorý sa hodil k nahrávke s prvkami country hudby, no kúsok zlého dievčaťa popu v 26-ročnej speváčke predsa len zostal.

Svedčí o tom čerstvo zverejnený videoklip k singlu Mother's Daughter, ktorý je už podľa svojho názvu o vzťahu matky a dcéry. Miley však pred kamerou rozhodne nehrá dobré dievčatko. Práve naopak. Navlečená v červenom latexe strúha provokatívne pózy a to všetko pred zrakom svojej vlastnej matky Tish Cyrus, ktorá sa nechala nahovoriť na účinkovanie v kontroverznom klipe. So svojou talentovanou dcérou sa pred kamerou ukáže odetá od hlavy po päty v outfite značky Chanel v cene niekoľko tisíc eur.


Zadok aj srdce

Speváčka vydala nový videoklip len pár týždňov po predstavila vizuál k skladbe On a Roll, ktorú naspievala pre seriál Black Mirror pod pseudonymom Ashley O. Už tam bolo jasné, že sa Miley opäť vracia k provokatívnym textom a outfitom. Režisér klipu Mother's Daughter Alexandre Moors prišiel s myšlienkou vizuálu, ktorý oslavuje ženské telo a ženskosť ako takú vo všetkých podobách, bez ohľadu na jeho tvar a formu. Okrem Miley a jej matky sa tak v klipe objavili aj transgenderová telesne hendikepovaná modelka Aaron PhilipCasil McArthur, skateboardistka Lacey Baker, tanečníčka Amazon Ashley, plus-size herečka Angelina Duplisea či 11-ročná aktivistka Mari Copeny.

Miley v skladbe opisuje postavenie žien v spoločnosti, pričom sa zameriava na dôležitosť vzťahu medzi matkou a dcérou. Samú seba pritom označuje za čarodejnicu či piraňu. "Nezahrávaj sa s mojou slobodou. Po niečo som si prišla. Som odporná, som zlá. Asi je niečo vo vode, alebo je to tým, že som dcéra svojej matky," odznie v refréne. Síce to Miley urobila svojským spôsobom, no v skladbe príde aj na medzihru, v ktorej ďakuje svojej mame za podporu. "Mama mi vždy hovorila, že to dokážem. Že to dokážem, tak som to dokázala. Dala som do toho svoj zadok aj srdce."

Autorsky je pod skladbou okrem samotnej Miley Cyrus podpísaný aj producent a skladateľ Andrew Wyatt a čoraz úspešnejšia fínska speváčka a autorka Alma Miettinen. Tá sa stala známou vďaka miestnej obdobe SuperStar, kde v roku 2013 skončila na piatom mieste, rýchlo však prekročila hranice svojej krajiny a už dávnejšie spolupracovala napríklad s Charli XCX či Tove Lo. Okrem skladby Mother's Daughter s Miley pre jej nové EP napísala tiež skladbu Cattitude, v ktorej speváčke ako hosť asistuje americký Drag Queen umelec RuPaul.

 
Miley vydala EP She Is Coming ešte v máji ako prvú ochutnávku svojho pripravovaného siedmeho štúdiového albumu She Is Miley Cyrus, ktorý by mal vyjsť ešte tento rok. Predtým sa však na trh dostanú aj ďalšie dve EP nahrávky She Is Here a She Is Everything.

Autor: Dušan Marko
Foto: reprofoto / Youtube


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti