Hlavná stránka

>

Správy

>

Nelu Pociskovú a Yaela k sebe pritiahol Magnet. Pozrite si videoklip

Nelu Pociskovú a Yaela k sebe pritiahol Magnet. Pozrite si videoklip

Nela Pocisková a Yael, crop
Zdroj: Stanislava Topolská
04.07.2022 - 10:30 | redakcia

Speváčka a herečka Nela Pocisková so svojim tímom neúnavne pracuje na nových skladbách. Z pripravovaného albumu už postupne predstavila skladby Bez teba, Prvá, posledná, Nie som tá a Jeden šansón o dvoch umývadlách. Ich žánrovú pestrosť dopĺňa novinkou Magnet, ktorú naspievala spolu s mladým spevákom Yaelom.Letná tanečná nálada skladby dokresľuje text, ktorý sa zaoberá možným vzťahom staršej ženy a mladšieho muža. Vznikla na základe nápadu samotnej speváčky, ktorý do konečnej podoby hudobne a textársky s producentom Andrejom Hruškom dopracovali Matej "LilMaxx" Mikloš a Zuzana Mikulcová. Text a hudobnú linku svojho partu doplnil Matúš Kolárovský známy ako Yael.

"To, že sa staršia baba zamiluje do 'zajačika' sa deje už bežne a všade okolo nás. Aj nám pribúdajú roky, tak sme skúsili zistiť, čo to spôsobuje. Silné iskrenie, ktorým to vždy začína, sme chceli dostať aj do skladby, a preto sme sa rozhodli na spoluprácu osloviť niekoho z mladých spevákov. V hre boli Marko Damian a Yael, ktorých tvorbu poznám a páči sa mi. Úplne náhodou som sa v tom čase na jednom nakrúcaní stretla s Yaelom, zoznámili sme sa, hneď sme si 'sadli' a bolo rozhodnuté. Yaelovi sa skladba zapáčila, súhlasil so spoluprácou, prišiel do štúdia a za hodinu a pol všetko napísal, nahral a dodal tomu presne to, čo sme tam potrebovali," povedala o vzniku skladby a spolupráce Nela Pocisková.

"Keď ma Malý Maxo (Matej Mikloš, pozn. red.), jeden z členov tímu Dvatritridva, s ktorým spolupracujem skoro celé moje hudobné pôsobenie, oslovil na spoluprácu s Nelou ani chvíľu som neváhal. Písalo sa mi ľahko, išlo to veľmi plynulo a presne tak, ako si predstavujem ideálny tvorivý proces vzniku songu," dodáva Yael.


Skladbu Magnet nahrali a zaranžovali Matej Mikloš a Andrej Hruška. S vokálmi Nele a Yaelovi pomáhali Zuzana Mikulcová a Lucia Ščigulinská. Videoklip vznikal v už osvedčenom kreatívnom tíme okolo režiséra Richarda Raimana. A aj keď neplánovane, opäť vznikol na jeden záber, bez strihov, čo si vyžiadalo dokonalú prípravu a súhru, ktorú všetci zvládli pomerne rýchlo. To vytvorilo príjemnú atmosféru, ktorá z videoklipu vyžaruje.

"Letný a tanečný nádych pesničky sme chceli dostať aj do videa, a preto sme hneď od začiatku vedeli, že tam musí byť tanec. Oslovili sme Miňa Kereša, ktorý okamžite súhlasil, že do toho ide s nami. S tanečníkmi z KRS Movement sme dali zopár tréningov s choreografkou Luckou Vašíkovou. Dosť vecí sa nám na poslednú chvíľu pomenilo, Lucka ochorela a udialo sa všeličo, ale napriek tomu sa nám nakoniec všetko podarilo podľa našich predstáv," povedala o novom videoklipe speváčka.

Nakrúcanie si pochvaľuje aj Yael: "Bolo to super a plné profesionálov, od tímu za kamerami až po tanečníkov. Verím, že sa ľuďom bude táto naša spolupráca páčiť aspoň tak ako nám a teším sa na ďalšie Neline hudobné projekty."

V procese prípravy a nahrávania je aj niekoľko ďalších noviniek, ktoré sa bude speváčka postupne zverejňovať. Na pripravovanom albume chce fanúšikom ponúknuť širokú škálu hudobných žánrov, ktoré si obľúbila. 

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol PR manažér Rado Mešša. Správu sme upravili. Novinky Nely Pociskovej môžete sledovať na jej oficiálnom profile na Instagrame.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti