Hlavná stránka

>

Správy

>

Jana Kirschner, Katarína Koščová a Katarzia sa tešia na nový festival v Nitre

Jana Kirschner, Katarína Koščová a Katarzia sa tešia na nový festival v Nitre

04.08.2017 - 13:00 | redakcia

Už túto sobotu 5. augusta vystúpia na Nitrianskom hrade so svojimi kapelami tri populárne a osobité slovenské speváčky - Jana Kirschner, Katarína Koščová a Katarzia. Stane sa tak v rámci nultého ročníka festivalu, ktorý je spojený aj s prehliadkou hradu.


Trojica výrazných umelkýň sa na jednom pódiu v jeden večer ešte nikdy predtým nestretla. "Myslím, že je to výnimočná chvíľa, pretože každá z nás má niečo iné, silné a autentické. Toho v dnešnom svete nie je veľa. Obe Kataríny som mala pozvané ako svojich hostí na koncertoch v rámci projektu Moruša, odvtedy sme ale všetky vyrástli a dnes ponúkame naše príbehy, skúsenosti a najmä kus srdca a dobrej muziky," povedala Jana Kirschner.

Exkluzivitu podujatia vyzdvihla aj Katarína Koščová. "Aj Jana aj Kata podľa mňa patria medzi to najlepšie, čo slovenská hudobná scéna ponúka. Navyše som na Nitrianskom hrade ešte nikdy nebola, o to viac od toho očakávam. V Čechách majú dlhoročnú tradíciu koncertovania na hradoch, už som si aj vravela, že by bolo super vymyslieť také niečo aj u nás. Hrady sú špeciálne, s veľmi unikátnou atmosférou. Myslím, že to tam bude krásne," poznamenala 35-ročná rodáčka z Prešova.

Tip redakcie: Na festivale Slovenské hrady vystúpia Müller, Klus, IMT Smile, H16 aj Olympic

Lokácia festivalu imponuje aj Kataríne Kubošiovej, známejšej pod umeleckým pseudonymom Katarzia. "Nitra je výnimočné mesto, no priestorov pre koncerty je málo. Preto je skvelé, že sa začínajú častejšie konať koncerty a umelecké podujatia v priestore hradu. Je to miesto s čarovnou atmosférou, plné histórie a spomienok našich nitrianskych predkov," uviedla mladá pesničkárka. "A teším sa aj na kolegyne. S Janou sa už poznáme. Občas ju otravujem s otázkami v oblasti práce s kapelou a hudbou, keď si neviem rady. Je úžasná a vnímam ju ako vzor, aj svojho guru. S Katkou Koščovou sa osobne nepoznám, ale navzájom si fandíme. Teraz nás čaká prvé osobné stretnutie," podotkla Katarzia.

Popri koncertoch, ktoré odštartujú o 18:00, si návštevníci festivalu budú môcť pozrieť i zachovaný hradný komplex s katedrálou Sv. Emeráma, Gotickú priekopu, Diecézne múzeum či aktuálne prebiehajúcu výstavu Landscape Without Land fotografky Kataríny Hudačinovej v Nitrianskej galérii v podhradí.

Program podujatia Festival Nitriansky hrad - 3 divy:

17:00 - vstup do areálu
18:00 - Katarzia
19:15 - Katka Koščová
20:30 - Jana Kirschner

Zdroj: SITA (tlačovú agentúru informoval Raymond Kaňa)
Foto: Lousy Auber


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti