Hlavná stránka

>

Správy

>

Jana Kirschner si na narodeniny zaspieva s Andreom Bocellim

Jana Kirschner si na narodeniny zaspieva s Andreom Bocellim

04.11.2013 - 15:40 | redakcia

Treťou špeciálnou hostkou na bratislavskom koncerte tenoristu Andreu Bocelliho bude po sopranistke Adriane Kučerovej a muzikálovej speváčke a herečke Nele Pociskovej aj speváčka Jana Kirschner. Koncert sa uskutoční presne v deň jej 35. narodenín, 29. decembra.


"Pre mňa to nie je len vianočný darček, ale aj narodeninový, keďže na koncerte zaspievam v deň svojich narodenín. O to väčšiu radosť z tohto pozvania mám," reagovala Jana Kirschner.

Na koncerte zaspieva dve piesne - sólovo hit Modrá a s maestrom duet Quizas Quizas Quizas, ktorý Andrea Bocelli naspieval s Jennifer Lopez. "Pripravujem pre divákov aj malé prekvapenie, a tak som po rokoch opäť oprášila svoju zabudnutú španielčinu," doplnila speváčka, ktorá v týchto dňoch vydáva nový album s názvom Moruša Biela.


Na koncerte, ktorý sa uskutoční 29. decembra na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, vystúpia po boku jedného z najznámejších talianskych spevákov súčasnosti aj sopranistka Adriana Kučerová a muzikálová speváčka a herečka Nela Pocisková. Rovnako ako Kirschner aj ony si s Bocellim zaspievajú duety a tiež sa predvedú so sólovými skladbami. "Nemáme potvrdenú informáciu, že by sa niekedy podarilo organizátorom dostať na pódium tri domáce speváčky, aby spievali spolu s Bocellim. Bude to nepochybne veľká udalosť, veľká pocta a prezentácia našich speváčok," komentoval výnimočnú situáciu Peter Ďuriš z usporiadateľskej agentúry Amadeus.

Vystúpenie bude rozdelené na dve časti. Zatiaľ čo v prvej polovici zaznejú klasické operné árie a piesne, v druhej budú dominovať popové hity z Bocelliho nového albumu Passione (2013) a tiež vianočné skladby. Bocelliho budú sprevádzať Český národný symfonický orchester pod vedením talianskeho dirigenta Marcella Rotu a tiež jeho spevácky zbor.

Rodák z Toskánska Andrea Bocelli patrí medzi najslávnejších talianskych spevákov všetkých čias. Počas svojej kariéry predal viac než 80 miliónov kópií nahrávok, vďaka čomu je najlepšie predávaným interpretom v histórii klasickej hudby. Držiteľ viacerých rekordov sa na pódiách predstavil napríklad spolu s Lucianom Pavarottim, Plácidom Domingom, Sarah Brightman, Jennifer Lopez, Christinou Aguilerou alebo Céline Dion. Práve ona povedala, že keby mal Boh hlas a mohol spievať, znel by ako spev Andreu Bocelliho. V januári vydal spomínaný 14. štúdiový album Passione, na ktorom si zaspieval s Jennifer Lopez a Nelly Furtado a zaradil naň tiež virtuálne dueto s Edith Piaf.


Zdroj: SITA (PR - Zuzana Golianová, archív)
Foto: Martin Plasek


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti