Hlavná stránka

>

Správy

>

Na krste Cmorikovej výberovky bolo horúco, rozruch spôsobil Peter Bič

Na krste Cmorikovej výberovky bolo horúco, rozruch spôsobil Peter Bič

04.11.2016 - 17:00 | redakcia

V bratislavskom Istropolise bolo včera počas úvodného koncertu Petra Cmorika na oslavu prvých 10 rokov jeho kariéry naozaj horúco. Okrem pestro vyskladaného playlistu, ktorý bol zrkadlom spevákovho pôsobenia na hudobnej scéne, totiž z náruče Petra Biča počas krstu výberového CDčka šľahali plamene.


Bratislavským koncertom Peter Cmorik s kapelou a hosťami odštartoval avizovanú koncertnú šnúru 10 rokov na scéne Tour. Okrem vlastných autorských piesní fanúšikom v Istropolise pripomenul aj pesničky, s ktorými bodoval v Superstar, a tiež skladby z filmov, či muzikálov. Medzi vrcholy koncertu patrila napríklad dvojjazyčná interpretácia piesne z muzikálu Jesus Christ Superstar.

Prvým hosťom rodáka z Rožňavy bola úspešná speváčka Zuzana Smatanová. Publiku spoločne zaspievali duet Čo má prísť, príde. Ďalším zaujímavým hosťom bola pôvabná huslistka Daniela Lovlin. Práve ona Petra doprevádzala v piesni Životné cesty a predstavili spolu aj jeho čerstvú novinku Spolu zostarnúť.


V novej piesni zohral svoju úlohu i ďalší hosť, ktorý bol počas večera kľúčovou osobou vo viacerých momentoch. Reč je o Petrovi Bičovi, ktorý s Cmorom strávil niekoľko dní pred začiatkom turné v nahrávacom štúdiu, aby skladbe dodali finálnu podobu. Gitarista vo štvrtkový večer vystúpil aj s "hlasmi" svojej kapely Peter Bič Project. Iva Biča a novú speváčku Victoriu spolu s ním doprevádzali hudobníci z kapely Petra Cmorika.

Spoločne zahrali novinku Beautiful Thing, ale i známe hity Thinking About You a All Those Places. V tejto skladbe sa k "Bičovcom" s husľami pripojila i Daniela Lovlin. "Myslím, že sme ešte nehrali tak pestrý koncert, ako bol tento. Naozaj zaznelo toľko žánrov, interpretov, nechýbali duetá, a napriek tomu to malo ucelený priebeh. Ďakujem všetkým, čo prišli a vytvorili s nami skvelú atmosféru. Ľudia mi píšu, že na tento zážitok tak rýchlo nezabudnú. A to ma veľmi teší," zhodnotil Peter Cmorik prvý koncert svojho turné.

Prečítajte si: S Petrom Cmorikom o 10 rokoch na scéne, veľkom turné aj piesni s Nohavicom

Peter Bič dal do pozoru i požiarnikov 

Spevák pri príležitosti okrúhleho výročia svojej kariéry vydal kompiláciu Best Of. Výberovka odzrkadľuje práve jeho desaťročnicu na hudobnej scéne a je zostavená z jeho najúspešnejších skladieb. Jeho krstným otcom sa stal práve Peter Bič, ktorý po vtipnom príhovore obaril publikum slovami, že chce novinku pokrstiť ohňom. V tej chvíli sa iste dych zatajil i požiarnej ochrane. Aby napätie ešte vygradoval, rozhodol sa pokrstiť vypožičané CD, ktoré si priamo na mieste zakúpila jedna z návštevníčok koncertu. Album prevzal s prísľubom, že jej ho vráti pokrstený, no nepoškodený. Napokon zapožičané CD skutočne zapálil a plamene šľahali do riadnej výšky. Publiku tak ponúkol efektné vizuálne predstavenie hodné obrovskému potlesku.

"Pre ohnivý krst som sa rozhodol, lebo som chcel poukázať na to, aký je Peťo pre hudbu zapálený. Ten plameň v ňom je a ja verím, že na rozdiel od toho, ktorým sme krstili, nezhasne," prezradil Peter Bič. Okomentoval však aj to, že sa nejednalo o hranie sa s ohňom a úlohu krstného otca poňal zodpovedne a na túto efektnú scénu sa dôkladne pripravil. Požičaný album tak majiteľke vrátil nepoškodený, zato vďaka krstu výnimočný. "Samozrejme, že by som neohrozil tie stovky ľudí, čo tam boli. Priznávam, že som sa trochu bál, pretože moje ruky si to predsa len mohli odniesť, ale vyšlo to na jednotku." 

Na koncert s rovnako vygradovanou atmosférou a dramaturgiou sa môžu tešiť fanúšikovia z rôznych kútov Slovenska. Peter Cmorik sa tento týždeň predstaví aj v Novom Meste nad Váhom a Nitre. Začiatkom budúceho týždňa si to spolu s Peter Bič Project namieria na východ, kde sa predstavia v Prešove, následne sa na speváka môžu tešiť aj fanúšikovia v Humennom a Košiciach. Cestou naspäť potom nevynechajú ani Cmorikovu rodnú Rožňavu, kde sa k nemu opäť pripojí Peter Bič so svojou družinou. Hostkou na posledných troch koncertoch šnúry bude huslistka Daniela Lovlin.

Zostávajúce termíny a mestá Peter Cmorik & Band 10 rokov na scéne:

4. 11. - Nové Mesto nad Váhom, Blue Note Jazz Club 
6. 11. - Nitra, Park kultúry a oddychu (+ Peter Bič Project a Daniela Lovlin) 
7. 11. - Prešov, Kino Scala (+ Peter Bič Project) 
8. 11. - Humenné, Dom kultúry 
9. 11. - Košice, Historická radnica 
10. 11. - Rožňava, Športová hala (+ Peter Bič Project) 
11. 11. - Veľký Krtíš, Kultúrny dom (+ Daniela Lovlin)
19. 11. - Martin, Kino Strojár (+ Daniela Lovlin)
20. 11. - Žilina, Holiday Inn (+ Daniela Lovlin)

Vstupenky:  Predpredaj.sk 

Informácie a fotografie Hudba.sk poskytla PR manažérka turné Janka Marczellová. Článok bol upravený redakciou.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti