Hlavná stránka

>

Správy

>

Urban Market predstaví čarovné dedičstvo Vianoc a chýbať nebudú ani koncerty

Urban Market predstaví čarovné dedičstvo Vianoc a chýbať nebudú ani koncerty

05.12.2018 - 15:30 | redakcia

Jedinečná predajná prehliadka módy a dizajnu Urban Market je už tradičnou súčasťou predvianočnej Bratislavy. Tentokrát sa bude konať už tento víkend v krásnych, secesných priestoroch gymnázia Gamča na Grösslingovej ulici. S dejiskom zimného trhu súvisí aj tohtoročná téma podujatia, ktorou je dedičstvo.


Urban Market 2018 (Winter Edition) sa uskutoční od 7. do 9. decembra na Gamči - Gymnázium, Grösslingová 18, Bratislava. Permanentky sú dostupné v sieti Predpredaj.sk za 5 eur, na mieste konania budú v predaji len jednodňové lístky za tri eurá.

Preferujete pre svojich blízkych darčeky, ktoré pochádzajú od lokálnych tvorcov, menších značiek, vynikajú kvalitou, ručnou prácou či originalitou? Ak ste odpovedali áno, tak podujatie Urban Market pre vás asi nebude úplne neznámym. Už deviatym rokom je najväčšou prehliadkou nezávislej módy, dizajnu, šperkov a doplnkov v Bratislave. Na svojej tohtoročnej predvianočnej edícii predstaví viac ako stovku tvorcov a značiek, medzi ktorými bude okrem známych stálic aj približne 40 nových tvorcov/predajcov, ktorí sa budú na Urban Markete prezentovať po prvý raz. Viac sa o niektorých z nich dočítate v poslednej časti článku.

Organizátori obľúbeného podujatia majú už tradične pre každú edíciu aj špeciálnu tému, ktorá sa prelína v programe aj komunikácii. Tentoraz je ňou dedičstvo. Celé podujatie sa po prvýkrát uskutoční v secesných priestoroch gymnázia Gamča, ktoré sa nachádza len na skok od známeho Modrého kostolíka. Tému dedičstva možno nájsť v programe, ale aj v magazíne, ktorý vzniká v limitovanom počte pre každú edíciu Urban Marketu a dostupný je iba na mieste počas podujatia.

La3no Cubano, Modré hory aj Ľudové Mladistvá

Sprievodný program bude, ako zvyčajne, pozostávať z hudobných vystúpení, tvorivých workshopov, diskusií aj literatúry. V diskusii na tému Aké dedičstvo zanecháme svojim deťom… sa stretnú mikrobiologička Lenka Michalíková a zakladateľka organickej kozmetickej značky Malinna°, Dominika Doniga. Spoločne prezradia zaujímavé poznatky o vplyve organických olejov na baktérie a bakteriálne znečistenie. Ako naše dedičstvo vplýva na dnešný svet obchodu sa budú v diskusii Tradície v slovenskom biznise rozprávať Petra Tóth (šperkárka a dizajnérka) a Ján Angus (zakladateľ značky Fusakle). 

Svoj knižný debut Samoláska a Spolulásky predstaví pouličný básnik a dokumentarista Šimon Ondruš, ktorého tvorbu môžete vo svete internetu poznať aj ako Slovník cudzích snov. Ďalšie novinky zo sveta literatúry predstavia aj Marek Vadas a Daniela Olejníková (Zlá štvrť), Daniel Majling a Robert Roth (audiokniha Ruzká klazika) a Boris Ondreička (Spevník). Uskutoční sa aj tvorivá dielňa s Martou Juhász, ktorá vám ukáže, ako si vyrobiť vianočné ozdoby z recyklovaných materiálov, akými sú tetrapakové obaly a odpadový papier. 


Piatkový hudobný program otvoria svojím DJ setom Multipla Selektors v zostave Matej Ruman (Billy Barman) a Andreas Imrich (Talkshow). Originálnou a veselou fúziou rôznych štýlov následne návštevníkov roztancuje kapela La3no Cubano, po ktorej sa svojho dočkajú aj priaznivci hip-hopu. Záver prvého dňa Urban Marketu totiž bude patriť kapele Modré hory, ktorú následne vystrieda Tono S., tentokrát v netradičnej role ako dídžej.

Celú rodinu od detí až po starých rodičov v sobotu na obed zabaví hudobný projekt Pánko. Po ňom vystúpia mladé zoskupenia Riava a Nina Rosa a večer bude patriť taktiež mladej, no už veľkými koncertmi ostrieľanej a úspešnej kapele Ľudové Mladistvá. Vo svojej tvorbe svojsky spájajú folklór s jazzom, elektronikou alebo aj operným spevom a za svoju krátku existenciu získali úctyhodné množstvo ocenení. O záver sobotného večera sa so svojím DJ setom postará Jureš Líška (Fallgrapp), počas dňa sa o spríjemnenie podujatia svojou selekciou postarajú Ainko a Duhan. O nedeľnú atmosféru sa postarajú dídžeji a selektori zoskupení okolo vydavateľstva ajlavmjuzik - Inso, Beyuz, Gladia Moony a MtotheG

Tancachtiví budú môcť piatkový aj sobotný večer ukončiť na afterparties v Bukowski bare, kde zahrajú dídžeji Petijee, Low Key, Adam Marcciani & UnclPete, ako aj vybraní predajcovia z Urban Marketu. Komu nebude stačiť Bukowski, môže si v piatok odskočiť aj do vedľajšieho klubu Fuga, kde sa uskutoční akcia Plnka X Urban Market so zahraničným hosťom Don't DJ. Návštevníci s páskou Urban Marketu dostanú 50% zľavu zo vstupného.


Veselé pančuchy, šperky v tvare riek aj eko kozmetika

Pod značkou Jankiv Siblings sa ukrývajú ručne plisované sukne na denné nosenie aj spoločenské udalosti. Nôžky v teple udržia veselé pančuchy s autorskou potlačou Poko Loko. Šperky dokážu pozdvihnúť aj ten najobyčajnejší outfit na niečo špeciálne. MiaBiel sú strieborné šperky v tvare riek, ktoré potešia nejednu milovníčku minimalizmu. Ak máte v obľube skôr porcelán, či už vo forme šperkov alebo úžitkových predmetov, po chuti vám bude tvorba od Abluesky.

Chýbať nebude ani kozmetika a prírodné čistiace prostredky do domácnosti. Ak patríte medzi nadšencov udržateľného životného štýlu, vyskúšajte výrobky Malinna° a Chistee. Ide o slovenské značky 100% prírodnej kozmetiky a ekologických čistiacich prostriedkov. Pozornosti milovníkov ilustrácií a kníh by určite nemalo uniknúť vydavateľstvo Monokel, ktoré nedávno vydalo aj krásnu ilustrovanú knihu o Bratislave. Tá vznikla zo spolupráce Michala Hvoreckého a Simony Čechovej.

Analógová fotografia má aj v dnešnej digitálnej dobe svoje nezameniteľné čaro. Fotoaparáty Nikolajka fungujú na princípe camery obscury, sú vyrobené technológiou 3D tlače a z recyklovateľného plastu. Skvelý darček najmä pre mladšie ročníky! Tie úplne najmladšie určite ocenia hračky z Toyeto. Výberové hračkárstvo ponúka produkty, ktoré v deťoch stimulujú kreativitu, logické zmýšľanie a jemnú motoriku. Vianočnú atmosféru vám doma dotvoria ručne a na Slovensku robené ozdoby od rodinnej firmy Freedom Juniors. V ponuke majú tradičné gule, ale aj ďalšie farby v moderných farbách a prevedeniach.  

Kompletné informácie o zúčastnených tvorcoch a značkách, ako aj sprievodnom programe, nájdete na www.urbanmarket.sk.

Vstupenky:  Predpredaj.sk

Urban Market Winter Edition 2018

Redakciu Hudba.sk za organizátorov Urban Marketu informovala PR manažérka Denisa Chylová. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti