Hlavná stránka

>

Správy

>

To najlepšie z vianočných koncertov Bílé Vánoce Lucie Bílé vychádza ako "živák"

To najlepšie z vianočných koncertov Bílé Vánoce Lucie Bílé vychádza ako "živák"

04.12.2020 - 17:00 | redakcia

Lucie Bílá je bezpochyby najpopulárnejšou speváčkou v Česku a jej početné fanúšikovské publikum sa každý rok teší na vianočné koncerty. Bílé Vánoce Lucie Bílé sú vždy vypredané a tešia sa veľkej obľube. Tento rok sa konať nemohli, no napriek tomu priaznivci 20-násobnej slávice neprídu o jedinečné vystúpenie a vianočnú atmosféru.


Lucie Bílá sa totiž rozhodla práve v tomto roku vydať to najlepšie zo svojich vianočných koncertných turné na CD a LP pod názvom Bílé Vánoce Lucie Bílé / Živák. Nahrávka zachytáva autentickú atmosféru špeciálnych predvianočných vystúpení, ktoré patria už dlhé roky k vyvrcholeniu celého hudobného roka nielen pre fanúšikov Lucie Bílej ale aj pre ňu samotnú. Spolu s neodmysliteľnou kapelou Petra Maláska rozdáva radosť s nádychom adventného spomalenia a stíchnutia, ale aj štedrovečernej vznešenosti či rozjarenosti kolied.

Tie najlepšie a poslucháčmi overené skladby, ktoré už vyšli v štúdiových verziách na úspešných albumoch Bílé Vánoce Lucie Bílé (2010) a Bílé Vánoce Lucie Bílé II. (2017), sa stali v roku 2018 súčasťou špeciálneho koncertu v pražskom klube Doupě. Obľúbená interpretka v skvelej speváckej forme počas vystúpenia s podporou hosťujúceho Jana Toužimského a v sprievode výborných muzikantov a zborových spevákov ponúkla takmer dve desiatky skladieb. Na CD sa ich dostalo 17 a limitovaná vinylová stopáž dovolila využiť rovnú desiatku z nich.


V dokonale premyslenej koncertnej dramaturgii a mimoriadnej hudobnej kvalite tu fanúšikovia môžu počuť tie najobľúbenejšie piesne s Bílej vianočného repertoáru - od svetoznámych amerických štandardov typu Rolničky, Lední šou alebo Šťastné svátky v ten den, cez modernú českú klasiku Purpura či tradicionál Slyš chór až po piesne s chrámovým alebo klasickým nádychom ako sú Tichá noc, Panis angelicus či Ave Maria.

Bonbónikom je Desatero, česká verzia legendárnej piesne Hallelujah od Leonarda Cohena. Brilantný spev, citlivé aranžmány a výbornú kvalita koncertného záznamu vizuálne dopĺňa foto booklet, ktorý poteší každého fanúšika Lucie Bílej. 

Okrem fyzických formátov (CD, LP) album nájdete aj na všetkých streamingových službách.

Zoznam skladieb na live albume Bílé Vánoce Lucie Bílé / Živák:
(CD verzia)

1. Vánoční expres (Winter Wonderland)
2. Slyš, andělé zpívají (Hark! The Herald Angels Sing)
3. Nad Betlémem svítá (Hands)
4. Tichá noc (Stille Nacht, heilige Nacht)
5. Být dítětem svítícím (Greensleeves)
6. Šťastné svátky v ten den (The Christmas Song)
7. Tambor (Little Drummer Boy)
8. Panis angelicus Op. 12
9. Purpura
10. Slyšte, co vám říkám (Do You Hear What I Hear?)
11. Marie a svatá Anna
12. Lední šou (Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!)
13. Marie, zda víš (Mary, Did You Know)
14. Ave Maria Op. 52
15. Slyš chór (Amazing Grace)
16. Desatero (Hallelujah)
17. Rolničky (Jingle Bells)


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Adriána Čahojová. Tlačovú správu sme upravili. Viac sa dozviete na oficiálnom webe speváčky www.luciebila.com a na jej profiloch sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

Foto: Petr Kahoun


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti