Hlavná stránka

>

Správy

>

Robert Pospiš a Martin Sillay majú nový klip a vyrážajú na Songs Tour

Robert Pospiš a Martin Sillay majú nový klip a vyrážajú na Songs Tour

05.01.2018 - 10:00 | redakcia

Nový videoklip k päť rokov starej skladbe. Hudobná a producentská dvojica Robert Pospiš a Martin Sillay sa singlom Každý má v sebe niečo dobré vracia k pesničkárskemu albumu Doba. Video, ktoré vytvoril fotograf a filmár Ondrej Forus, predstavia hudobníci aj na sérii koncertov s názvom Songs Tour v piatich slovenských mestách.


"Vynovená" verzia skladby sa mastrovala v legendárnom anglickom nahrávacom štúdiu Abbey Road. Pod jej zvukom je podpísaný Frank Arkwright, zvukový inžinier, ktorého podpis nájdete pod nahrávkami skupín ako Coldplay, Arcade Fire, The Verve alebo The Smiths. "Keďže sa Doba mastrovala v Londýne, v rovnakom meste sa robil aj remaster singlu. Značka Abbey Road pre nás bola jasnou voľbou. Skladba dostala nový zvuk, jej odkaz však zostal rovnaký. Vždy bol pre nás najdôležitejší samotný text a atmosféra v úplnom základe skladieb," hovorí Robert Pospiš.

K albumu z roku 2013 sa spolu s Martinom Sillayom po takmer piatich rokoch vracajú nielen prostredníctvom singla, ale aj koncertne. "V posledných štyroch rokoch sme sa venovali rôznorodým projektom a naša pesničkárska tvorba bola viac v úzadí. Medzitým sme nahrali album Balady, dve dosky ako súčasť skupiny Polajka (Tales From My Diary a Exodus, pozn. red.) aj poctu skladateľovi Jánovi Cikkerovi. Okrem toho sme vyprodukovali a vydali mnoho albumov nášho vydavateľstva Real Music House. Bolo to mimoriadne intenzívne obdobie. Od vydania Doby ubehli viac ako štyri roky. Tú dosku sme nikdy nehrali celú naživo, napriek tomu si našla svojich poslucháčov. Rozhodli sme sa teda, že sa k tým skladbám na chvíľu vrátime."


Videoklip k takmer osemminútovej skladbe Každý má v sebe niečo dobré zverila uznávaná hudobná dvojica do rúk Ondrejovi Forusovi (ondrejforus.com), mladému talentu slovenskej fotografie. Rozhodol sa pre originálny a mimoriadne náročný prístup "rozpohybovaných" fotografií. "Text, ktorý je v tomto prípade mimoriadne opisný, pochopil vlastnou optikou. Je to mladý umelec s vlastným názorom. A to sa nám páčilo. Od vydania albumu Doba uplynulo niekoľko rokov. S Martinom sme preto mali od tých skladieb istý odstup. Myslím si, že Ondrejov prístup je osobitý v tom najlepšom zmysle slova. Každá skladba je príbeh, ktorý sa dá prerozprávať rôznymi spôsobmi. Toto je ten Ondrejov," opisuje výsledok spolupráce Robert Pospiš.  

Samotný autor videoklipu hovorí: "Dievča sa snaží uniknúť pred svojimi najtemnejšími obavami a strachom, nedokáže mu čeliť, pohlcuje ju. V klipe je scéna, keď bytosť, ktorá zosobňuje všetko, pred čím sa snaží ujsť, podáva dievčaťu kyticu kvetov, ona ale vidí len kyticu bodliakov. Bytosť ju stále prenasleduje a keď dievča už nemá kam ujsť a je na konci útesu, prvýkrát sa pozrie do tváre tejto temnej bytosti a zistí, že sa pozerá na samú seba, nemôže tomu uveriť, tak v bezvedomí padá a padá do priepasti. Keď sa preberie, všetko je inak, bytosť zmizne a ona svoj strach začne prijímať ako čierne šaty. A keď všetky svoje najtemnejšie obavy príjme, šaty už nepotrebuje, môžu pokojne zhorieť v plameňoch ona je nahá a slobodná, bez strachu."

Skladby, ktoré zachytávajú pulz doby, zahrajú Robert Pospiš a Martin Sillay koncom januára a začiatkom februára na piatich miestach, ku ktorým majú silný vzťah. Dôsledne zostavený program bude stáť na silnej textárskej výpovedi výborných hudobníkov. "Veríme, že toto krátke turné bude plné silných momentov. Zahráme hlavne skladby z našich pesničkárskych albumov a možno príde aj na nejaké prekvapenie a špeciálnych hostí. Tešíme sa na to," pozýva na sériu koncertov Songs Tour hudobník a producent Martin Sillay.  

Robert Pospiš a Martin Sillay - Songs Tour:


25. 1. - Bratislava, Nová Cvernovka 
26. 1. - Piešťany, Elektrárňa 
27. 1. - Prešov, Christiania
1. 2. - Brezno, Bombura 
2. 2. - Banská Štiavnica, Libresso 

Vypočujte si celý album Doba:Redakciu Hudba.sk informoval Robert Pospiš. Tlačovú správu sme upravili. Viac sa dozviete na oficiálnych stránkach www.realmusichouse.sk a www.facebook.com/realmusichouse.

Foto: Ondrej Forus


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti