Hlavná stránka

>

Správy

>

Láska vyjadrená dotykmi rúk: Pozrite si videoklip Svadobná od skupiny Para

Láska vyjadrená dotykmi rúk: Pozrite si videoklip Svadobná od skupiny Para

05.03.2019 - 14:10 | redakcia

Týždeň pred začiatkom svojho turné Para predstavila nový videoklip k piesni Svadobná z albumu Našou krajinou (2018). Na originálne zobrazenie najkrajšieho citu tvorcom vizuálu postačili intímne zábery, v ktorých sú hlavným bodom pozornosti ruky zamilovanej dvojice.


Bratislavská skupina Para potešila svojich fanúšikov novým videoklipom. Vznikol ku skladbe Svadobná, ktorá je o vzťahu muža a ženy a patrí medzi najobľúbenejšie skladby nielen u fanúšikovi, ale aj pre samotných interpretov. Kapela sa vždy snažila spievať o láske bez gýčového pozlátka a inak tomu nie je ani teraz. Text vychádza z reálnych skúseností a každodenných momentov v romantickom vzťahu, ktorý opisuje bez patetickosti a rôznych rušivých zbytočností. Autormi hudby sú Jozef RezníkMatúš Vallo, ktorý sa postaral aj o text piesne.

Vzťah cez optiku letmých i vášnivých dotykov

V rámci vizuálu sa kreatívy chopil mladý režisér Michal Pusztay, ktorý celý námet založil na intímnom charaktere piesne Svadobná. Napriek konkrétnosti niektorých obrazov v texte pesničky sa podľa vlastných slov chcel vyhnúť prílišnej opisnosti v samotnom videu. Celý dej je preto zobrazený len cez gestá rúk. Tváre účinkujúcich sa v ňom iba mihnú, ťakže si diváci a diváčky môžu do príbehu dosadiť seba alebo svojho partnera či partnerku.

"Snažili sme sa vyhnúť klišé a klasickému príbehu zamilovaného páru. Stavili sme na detaily a príbeh lásky je prerozprávaný prostredníctvom dotykov, ktoré sa pri zachytení celých postáv strácajú. Pritom práve vďaka dotykom cítime ten fyzický prejav a
náklonnosť. V klipe sa nachádza veľa pekných záberov. Dúfam, že diváci budú mať príjemný vizuálny zážitok," vyjadril sa spevák skupiny Tomáš "Lasky" Šedivý.


V hlavných úlohách sa v ňom predstavili študenti herectva Kristína Špáčová a Jakub Jablonský a pod vizuálnu stránku sa okrem Pusztaya podpísal kameraman Nick Kollár. Produkciu videoklipu zastrešila spoločnosť Toxpro a Romy Špaček. V námete išlo hlavne o ukázanie citlivej dejovej linky dvoch zamilovaných ľudí prostredníctvom vizuálne príjemných obrazov. To sa vo výsledku premietlo do hry so svetlami, strihom a napriek limitovanej šírke záberov aj výberu lokácií - Rooftop Bar Regal Burger v Bratislave a okolie Malých Levárov.

Turné naprieč Našou krajinou

Obľúbená skupina pri príležitosti vydania albumu Našou krajinou pripravuje turné po Slovensku a Česku s rovnakým názvom, ktoré sa uskutoční od 14. marca do 5. apríla. Návštevníci si v jedenástich mestách budú môcť vypočuť nielen dvanásť skladieb z najnovšej štúdiovky, ale spolu s Parou si zaspievajú aj jej najznámejšie hity ako napríklad Abstinent, Otec, Doma dobre a ďalšie, ktoré počas ich 22-ročnej kariéry a stovkách odohratých koncertov "zľudoveli".

Koncert v hlavnom meste sa už niekoľko týždňov vopred beznádejne vypredal, preto sa skupina rozhodla pridať ešte jedno vystúpenie na domácej pôde. Uskutoční sa 3. apríla na rovnakom mieste ako to predchádzajúce, ciže v Majestic Music Clube. Lístky na turné kúpite v sieti Predpredaj.sk.

Para - Našou krajinou Tour:

14. 3. - Žilina, Mestské divadlo
15. 3. - Košice, Tabačka
16. 3. - Prešov, Stromoradie
20. 3. - Nitra, Nájomná jednotka 210
22. 3. - Zvolen, DK ŽSR
23. 3. - Trenčín, Piano club
26. 3. - Praha, Lucerna Music Bar
29. 3. - Malacky, Cafe 23
30. 3. - Zemianske Kostoľany, LaStriga Club
3. 4. - Bratislava, MMC
4. 4. - Bratislava, MMC - vypredané
5. 4. - Banská Bystrica, Záhrada CNK

Vstupenky:  

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Jana Marczellová. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Michal Pusztay / Nick Kollár


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti