Hlavná stránka

>

Správy

>

Novinky na SHARPE festivale: 13 nových kapiel aj legenda z rádia KEXP

Novinky na SHARPE festivale: 13 nových kapiel aj legenda z rádia KEXP

05.03.2020 - 12:00 | redakcia

Tretie pokračovanie festivalu a konferencie SHARPE opäť pozýva objavovať zaujímavú hudbu, a zároveň si rozšíriť obzory v oblasti hudobného priemyslu. V uplynulých dňoch organizátori predstavili 13 nových hudobných mien, čím je známa už polovica festivalového lineupu. Zverejnili tiež prvé informácie o programe konferencie.


Hudobný festival a konferencia SHARPE sa uskutoční už 24. a 25. apríla v bratislavskej Novej Cvernovke. Počas dvoch dní ponúkne lineup plný obľúbených umelcov aj čerstvých hudobných objavov z rôznorodých hudobných scén zo Slovenska i zahraničia.

Prvé hudobné mená tretieho ročníka festivalu oznámili organizátori ešte v decembri minulého roka. Boli medzi nimi skladateľka a speváčka Katarína Máliková, londýnska punková úderka Italia 90, elektronický projekt gitaristu, skladateľa a producenta Martina Krajčíra (ex-The Ills) Isobutane, alebo kandidátka na objav roka v ankete Radio_Head Awards Blanch.

V druhej vlne lineup festivalu rozširuje až o 13 nových mien. Kategóriu domácich umelcov dopĺňa experimentátor David Kollar v doprovode talianskeho trubkára Paola Raineriho, temná elektronika projektu Dead Janitor, pesničkár Homes, či kapely Nina Rosa a Unstrung Harp. So špeciálnym koncertným projektom v zostave s komorným ansámblom sa predstaví elektronický producent Stroon. 


Zo zahraničných mien sa môžete tešiť na českú post-punkovú kapelu Sinks, luxemburskú pesničkárku C'est karma, inštrumentálne math/rock trio z Maďarska Kytaro a "berlínsky Portishead nakazený súčasným Berlínom" v podaní kapely Hope. Zo susedného Poľska zavíta do Bratislavy psychedelické kvarteto Lonker See, avant-rocková formácia Javva a experimentálny akordeonista Zbigniew Chojnacki.

Domácu úlohu v spoznávaní umelcov SHARPE festivalu 2020 si môžete urobiť s playlistami na Youtube alebo Spotify.

Príde šéfdramaturg Eurosonicu aj Kevin Cole z KEXP

Známe sú tiež prvé informácie o programe konferencie, ktorá za účasti expertov a profesionálov otvorí aktuálne témy z oblasti hudobného priemyslu. Rozoberať sa bude budúcnosť klubov a kultúrnych centier na Slovensku, alebo tiež čo môže hudobný priemysel spraviť tvárou v tvár klimatickej zmene.

O tom, ako si vedia navzájom pomôcť hudba a mesto, porozpráva Robert Meijerink, hlavný dramaturg festivalu Eurosonic. Domáce kapely budú mať jedinečnú príležitosť odprezentovať sa, získať spätnú väzbu na svoju tvorbu a zoznámiť sa so zahraničnými delegátmi v rámci tradičnej listening session a speed-meeting sessions so zástupcami zahraničných festivalov a bookingových agentúr.


Účasť na konferencii potvrdil aj Kevin Cole, šéfdramaturg legendárneho amerického rádia a platformy KEXP. "Kevin je neuveriteľne inšpiratívny človek, dokáže nadšene rozprávať o hudbe celé hodiny a strhnúť poslucháča svojimi príbehmi aj názormi. Veľmi rád objavuje novú hudbu a nezáleží mu na tom, odkiaľ umelec pochádza alebo ktorá agentúra ho zastupuje. Vo svojom vysielaní hral napríklad aj slovenských The Ills či Katarínu Málikovú. Navyše sa môže pochváliť tým, že ako DJ hral na súkromných parties legendárneho Princea a bol jeho osobným priateľom," opisuje vzácneho hosťa zo Seattlu dramaturgička a riaditeľka konferencie Táňa Lehocká.

Minuloročné rozšírenie na dva plné festivalové dni a inovatívne vylepšenia po organizačnej stránke priniesli SHARPE festivalu okrem mimoriadne pozitívnych ohlasov (viď našu reportáž) tiež nomináciu v top desiatke európskych malých hudobných podujatí v ankete European Festival Awards.

V rámci tretej edície organizátori výrazné zmeny neplánujú, ich cieľom pre tento ročník je stabilizovať nastolenú kvalitatívnu úroveň festivalu. "Predchádzajúce ročníky sme mnohé veci menili a navyšovali. Myslím, že sme už v bode, kedy vieme povedať, čo funguje a čo nie. Tento rok sa zameriame viac na vyšperkovanie jednotlivých častí festivalu, než veľké zmeny. Všetko po starom, ale lepšie," dopĺňa spoluzakladateľ festivalu Michal Berezňák.

Pozrite si aftermovie z ročníka 2019:


Celé podujatie sa v priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky uskutoční v dátumoch 24. a 25. apríla. K dispozícii sú festivalové vstupenky na oba dni hudobného programu v predpredaji v cene 25 eur a Pro pass zabezpečujúci vstup na festival a účasť na konferencii v sume 39 eur. Všetky podrobnosti nájdete na oficiálnom webe www.sharpe.sk alebo pod heslom "Sharpe Festival" na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Generálnym partnerom SHARPE festivalu je VÚB banka a podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Partnerom cashless riešenia festivalu je Mastercard.


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka festivalu Zuzana Mráziková. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Ondrej Irša


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti