Hlavná stránka

>

Správy

>

Predskokankou Candy Dulfer bude finalistka Hlasu Kristína Mihaľová s kapelou III

Predskokankou Candy Dulfer bude finalistka Hlasu Kristína Mihaľová s kapelou III

05.04.2018 - 14:00 | redakcia

Mladá trebišovská speváčka Kristína Mihaľová sa v rámci jazzovej scény zviditeľnila v súťaži Nové tváre slovenského jazzu, širšia verejnosť ju zase spoznala v televíznej šou Hlas Česko Slovenska. S pop-jazzovým projektom III už o týždeň, 12. apríla, vystúpi v Bratislave ako predskokanka legendárnej holandskej saxofonistky Candy Dulfer.


Kristína Mihaľová sa krátko po účasti v Hlase Česko Slovenska, kde sa prebojovala do finále, presťahovala do Prahy, kde študovala jazzový spev. Po boku gitaristu Jakuba Šedivého minulý rok bodovala na známej prehliadke mladých talentov Nové tváre slovenského jazzu 2017 a následne spolu s bubeníkom Petra Hrnčiríka založili kapelu s názvom III (Tri). Aktuálne pracujú na debutovom albume, z ktorého nedávno predstavili prvý singel S tebou túžim lietať.


Saxofonistka Candy Dulfer príde do Bratislavy predstaviť aktuálnu štúdiovú novinku Together (2017) - "majstrovskú školu funku" podľa magazínu Jazz World. "Dulfer ukazuje, ako môže umelec prevziať štýl súčasných hudobných trendov a zjednotiť ho svojím vlastným zvukovým podpisom," uvádza prestížny magazín v recenzii.

Dcéra jazzového saxofonistu Hansa Dulfera začala hrať na saxofóne v šiestich rokoch. Podobne ako jej otec, aj ona bola samoukom. Hre sa priúčala v lokálnej dychovke Jeugd Doet Leven, ale aj priamo na pódiách, kde ju otec prvýkrát postavil už ako 10-ročnú. V štrnástich rokoch založila vlastnú formáciu Funky Stuff, s ktorou predskakovala Madonne.

Kapelu si všimol aj legendárny Prince, ktorý schopnosti mladej hudobníčky využíval pri štúdiových nahrávkach, ale aj pri živých vystúpeniach. Legendárnu šnúru Musicology absolvovala Dulfer už ako stála členka Princovej kapely. Jej debutový album Saxuality (1990) bol nominovaný na Grammy a úvodná skladba z neho - inštrumentálny duet Lily Was Here s Daveom Stewartom z Eurythmics - je dodnes jej najväčším hitom.


Ikonická saxofonistka však nepoľavuje ani po rokoch na hudobnej scéne. Zoznam jej spoluprác obsahuje mená ako Pink Floyd, Beyoncé, Maceo Parker, Aretha Franklin, Marcus Miller, Chaka Khan, či Van Morrison. Predchodca jej najnovšieho albumu, Candy Store (2007), sa umiestnil na druhej pozícii v rebríčku Billboard - Contemporary Jazz Albums.

Do Bratislavy sa 12. apríla v rámci koncertného cyklu City Sounds vráti po ôsmich rokoch. Takto svojich fanúšikov pozýva do Majestic Music Clubu.


Po koncerte bude nasledovať oficiálna afterpárty v priestoroch Hopkirk Clubu (budova YMCA), kde z veľkého archívu vinylových platní legendárneho dídžeja Martina Jendeka zaznejú najväčšie hity funkovej éry. Vstup na afterpárty so vstupenkou z koncertu je zdarma.

Festival City Sounds z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, Bratislavský samospravny kraj, Ars Bratislavensis a SOZA.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol za organizátorov podujatia Matej Šálek. Tlačovú správu sme upravili. Viac sa dozviete na Facebook stránke koncertu.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti