Hlavná stránka

>

Správy

>

Black Sabbath je späť s číslom 13: Vypočujte jeden z albumov roka už dnes!

Black Sabbath je späť s číslom 13: Vypočujte jeden z albumov roka už dnes!

05.06.2013 - 08:45 | Patrik Marflák

Legenda heavy metalu vydáva album s názvom 13 už v pondelok 10. júna. Fanúšikovia však nemusia čakať, pretože aj Black Sabbath sa pridali k trendu najväčších mien hudobnej scény, ktoré tento rok ponúkli streaming očakávaných albumov v plnej dĺžke už týždeň pred vydaním. Nech robíte čokoľvek, prestaňte a počúvajte!


Návod na vypočutie horúcej novinky Black Sabbath: Kliknite na profil kapely na iTunes, hore pri názve kapely kliknite na "View in iTunes", následne v programe vľavo pod obalom albumu na "Listen Now" a užívajte si vyše 53 a pol minúty novej hudby od jednej z najvplyvnejších kapiel hudobnej histórie. Samozrejme, musíte mať nainštalovaný program iTunes, ktorý je zdarma a vzhľadom na počet exkluzívnych streamov nových albumov, s ktorými sa tento rok roztrhlo vrece, nie je na čo čakať.

Album 13 je prvou štúdiovkou v zostave s ikonickým spevákom Ozzy Osbourneom od roku 1978 (album Never Say Die!). Pôvodného bubeníka Billa Warda, ktorý sa rozhodol s kapelou nespolupracovať, v zostave nahradil Brad Wilk (Rage Against The Machine, Audioslave), no už po prvom počutí je jasné, že ide o síce moderne znejúci, ale vo svojej podstate klasický materiál, ktorý fanúšikov kapely rozhodne nesklame.

Nahrávanie prebiehalo v Los Angeles pod producentským dohľadom nemenej legendárneho Ricka Rubina. Prvým singlom je skladba God Is Dead?, ktorú kapela predstavila v polovici apríla. Black Sabbath svoj comebackový album predstavia na turné, v rámci ktorého vystúpia aj v Prahe - 7. decembra v O2 aréne. Viac info


Názor na album si urobte sami (podeľte sa o dojmy v diskusii), takto ho však vidí samotný Ozzy: "Čo sa týka mňa, je to majstrovské dielo. Počul som hotovú vec minulý týždeň a poviem len čistú pravdu, keď poviem, že z toho, ako znie, som padol na zadok. Ak sa vám páčili Black Sabbath v dávnej minulosti, musíte 13 milovať. Je to veľmi heavy. Je to veľmi, veľmi heavy. Som svojím najväčším kritikom. Namiesto plusov vždy hľadám nedostatky. Ale nebol som takto nadšený z nejakého albumu už veľmi, veľmi dlho. Ani si nepamätám kedy naposledy," povedal spevák koncom apríla pre The West Australian.

V rozhovore pre magazín SPIN zase povedal, že ide o návrat k úplným začiatkom, kedy boli "jazzovo-bluesovou kapelou" a skladby viac pripomínali voľné bluesové jamovanie ako klasickú štruktúru so slohami, refrénom, prechodom a zase refrénom. "Chceli sme, aby sa to valilo," dodal.

Tracklist albumu 13 od Black Sabbath:

1. End of the Beginning
2. God Is Dead?
3. Loner
4. Zeitgeist
5. Age of Reason
6. Live Forever
7. Damaged Soul
8. Dear Father

Zdroj: Ultimateclassicrock.com, archív Hudba.sk
Foto: Sam Taylor-Wood


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti