Hlavná stránka

>

Správy

>

Hlas ČS: Lenka "Lo" Hrůzová sa predstavila ako novodobá Marta Kubišová

Hlas ČS: Lenka "Lo" Hrůzová sa predstavila ako novodobá Marta Kubišová

05.06.2014 - 08:30 | Miroslava Rabčanová

V druhom finálovom kole si dvanástka súťažiacich vyberala skladby buď sama alebo im s výberom pomohli ich koučovia. Tí pritom v tomto kole vsádzali na také piesne, na ktoré by asi ich zverenci nesiahli. Niektorým súťažiacim predstavenie seba samého v inej, doteraz neznámej polohe pomohlo, iným práve naopak.


Jednou z tých, ktorým netradičný výber skladby vlastným koučom výrazne prospel, bola Lenka "Lo" Hrůzová, ktorá sa vo väčšine epizód prezentovala predovšetkým ako kontroverzná speváčka obľubujúca rockové skladby. Vo včerajšom priamom prenose bol z Lenky iný človek a to nielen vizuálne, ale aj spevácky. Na pódiu sa totiž v závere večera zjavila ako speváčka, ktorej práve objavenú ženskosť podčiarkovali dlhé romantické šaty a upravené voľne padajúce vlasy. Od roztrhaných džínsov či kostýmu zobrazujúceho kostru to bol poriadny krok vpred.

A to bol len prvý dojem, ktorý speváčka presvedčivo potvrdila svojím speváckym výkonom. Pepa Vojtek jej vybral skladbu od Golden Kids (Kubišová, Neckář, Vondráčková) Časy se mění, vďaka čomu bola Lo v stredu večer jedinou súťažiacou, ktorá spievala vo svojom rodnom jazyku. Ako zdôraznil kouč, české skladby vyberá do tejto súťaže svojim zverencom z úcty k českým hudobníkom a aj vďaka Lo to má zmysel. "Dala si to úžasne. Tebe sa musí vďaka tejto súťaži zmeniť život, si úžasný človek," dodal Vojtek po vystúpení.
 
"Ak sa na nás pozerá Marta Kubišová, tak musí byť nadšená, pretože má novú nástupkyňu. Si novodobá Marta Kubišová," vystrúhal speváčke obrovskú poklonu Michal David, ktorý bol týmto vystúpením unesený. "Ja som na začiatku vôbec nevedela, či ma bavíš alebo nie, ale každým kolom je to lepšie a lepšie a je neuveriteľné ako sa meníš, rozvíjaš sa v nádherného motýľa, verím ti každý tón, každý pohyb, je krásne, aká si čistá," otvoria sa vo svojom hodnotení Marta Jandová. "Toto bolo pre mňa jedno z najlepších vystúpení, aj keď tam boli nejaké chybičky, pesnička ti extrémne sadla, rešpekt za odvahu, že si spievala takúto krásnu českú pesničku," nešetril chválou ani Majk Spirit.

TIP: Život není pes: Vypočujte si emotívny duet Anety Langerovej a Marty Kubišovej

Spôsobil ich vypadnutie výber skladieb?

Ako som už v úvode spomínala, koučovia jednotlivých tímov vsadili v tomto kole na prezentovanie jednotlivcov vo svojich tímoch v inom svetle, než v akom ich už diváci dôverne poznajú. Čo na jednej strane otvára priestor na prezentovanie komplexnejších speváckych osobností, no na tej druhej berie divákom práve to, na čom u konkrétneho speváka lipnú. A tak sa možno aj výber skladieb podpísal na vypadnutí tejto štvorice súťažiacich.

Prvé meno vypadávajúcej zaznelo z úst Michala Davida, ktorý musel ako prvý poslať zo súťaže preč jedného zo svojich zverencov. Čierny Peter vyšiel v tomto kole na Andreu Janczarovú, ktorá sa predviedla v skladbe Bang Bang (My Baby Shot Me Down) známej z filmu Kill Bill (žeby inšpirácia v 8-ročnej nórskej senzácii?). Za svoj výkon si pritom vypočula samé priaznivé hodnotenia porotcov. "Si suverénna ako vždy, spievaš perfektne, zvládla si to výborne," začal s hodnotením Majk. "Bolo to super, som milo prekvapená výberom pesničky, je tam v tebe skrytá ta zrelosť, tebe verím, že si rocker," uviedla Dara. "Takto vypadá vystúpenie hviezdy," dodala Marta. "Urobila si mi veľkú radosť, dala si to presne tak, ako sme si povedali, som spokojný," uzavrel Michal David, no pre Janczarovú boli napokon slová chvály len cenou útechy.

Tím Marty Jandovej a Dary Rolins včera opustila Jana Rybníčková, ktorá si v doterajšom priebehu súťaže vyberala piesne veľkých speváčok. Jej koučky tak pre ňu úplne zámerne vybrali do druhého finálového kola rockovú pieseň od Guns N' Roses Paradise City, aby sa ukázala v inom svetle. To však zrejme nesadlo divákom, ktorí jej neposlali dostatočný počet hlasov, ktorý by speváčku vytrhol z ohrozenia a katapultoval na prvé postupové miesto. Aj hodnotenia porotcov boli skôr vlažné. "Pekne ti to dievčatá vybrali, uplietli na teba bič. Dala si to po svojom a dala si to so cťou," zhodnotil diplomaticky Pepa. "Z Whitney Houston, ktorú chcela spievať, urobila pre nás Guns N' Roses, čo si zaslúži veľký potlesk," zhodnotila Marta. "Ona tú pesničku fakt ani nepoznala, sme na teba pyšné," pridala sa Dara.

Pepa Vojtek musel tiež učiniť rozhodnutie a poslať preč zo súťaže jedného zo svojich zverencov. Tentoraz sa rozhodol pre koniec Viktora Holomka, ktorý sa doteraz prezentoval ako "ukričaný" rockovo cítiaci spevák. Presný opak ponúkol vo včerajšom priamom prenose, kedy zaspieval jemnejšiu skladbu Here Without You od 3 Doors Down iba v sprievode akustickej gitary. "Moc sa mi to páčilo, krásna pesnička, ale na druhej strane mi vadil chýbajúci kontakt s publikom," pridala malú výčitku Marta. "Oproti ostatným vystúpeniam to bolo trochu statické, ťažko zdvihneš ľudí zo sedačiek, keď ty sedíš, ale inak dobrý výkon," vyjadril sa Majk. "Mňa to naopak veľmi zaujalo," obhájil ho Michal David. "Som spokojný, že si to udržal na uzde, poskakovať môžeš v akejkoľvek inej pesničke, ukázal si, že vieš spievať aj krásne pomalé pesničky, ďakujem," povedal svojmu zverencovi Pepa Vojtek.

Poslednou vypadávajúcou bola Kristína Mihaľová, ktorá si do včerajšieho priameho prenosu sama zvolila skladbu od Betty Hutton It's Oh So Quiet, ktorá je známa najmä vďaka coververzii islandskej hviezdy Björk. "Bolo to krásne, noblesné, elegantné," zhodnotila stručne a jasne Dara. "Bolo to rozkošné. Ďakujem, že si v takomto skorom veku taká dáma, bolo to vyzreté, ženské," vyjadril sa Majk Spirit, ktorý si však v záverečnom rozhodnutí musel vybrať medzi Kristínou a dvojicou Blanka Janečková a Martin Svátek a do ďalšieho finálového kola si vybral dvojicu nevidiacich spevákov, ktorí sú diváckymi favoritmi.

Autorka: Miroslava Rabčanová
Foto: Hlas.markiza.sk


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti