Hlavná stránka

>

Správy

>

Katy Perry sa inšpirovala pesničkou nórskej speváčky. Spoluautorstvo jej priznala

Katy Perry sa inšpirovala pesničkou nórskej speváčky. Spoluautorstvo jej priznala

05.06.2019 - 09:00 | Marína Valentovičová

Je známych viacero súdnych sporov, v ktorých si hviezdy pošramotili dobrú povesť a museli zaplatiť milióny za nepriznané spoluautorstvo alebo skôr ukradnutú skladbu. Katy Perry sa pri tvorbe svojej novinky Never Really Over výrazne inšpirovala pesničkou Love You Like That nórskej speváčky Dagny. Spoluautorstvo však speváčke priznala.


Americká popová hviezda Katy Perry len pred pár dňami zverejnila svoj nový singel Never Really Over, ktorého "hipisácky" videoklip má na Youtube už cez 31 miliónov pozretí. Krátko po jeho zverejnení  sa na weboch hudobných magazínoch objavila správa, že speváčka sa pri tvorbe skladby výrazne inšpirovala piesňou Love You Like That z roku 2017, ktorá sa nachádza na debutovom albume málo známej nórskej speváčky Dagny. Na rozdiel od mnohých iných však svoju inšpiráciu otvorene priznala a speváčke prisúdila spoluautorstvo. 


"Bolo to začiatkom tohto roka, keď som dostala telefonát od tímu Katy Perry," uviedla Dagny pre Radio 1 Newsbeat. "Povedali, že vytvorili verziu Love You Like That a chcú priznať autorstvo tomu, komu patrí," rozpráva speváčka, ktorá tento prístup manažmentu oceňuje.

"Myslím, že je veľmi dobré, že to urobili tak, ako sa má. Je to veľmi pozitívna vec. Nemyslím si, že nejaký autor môže poprieť fakt, že by sa v rámci tvorivej session inšpiroval rôznymi inými vecami, ktoré počúva," hovorí s pochopením nórska speváčka a priznáva, že keď si s kapelou len tak hrajú a hľadajú nápady, tak niekedy hrajú aj Teenage Dream od Katy Perry, ktorá im navodí potrebné vibrácie.


Autorka: Marína Valentovičová (zdroj: bbc.com)
Foto: facebook.com/katyperry


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti