Populárnych hercov Richarda Autnera a Nelu Pociskovú prvýkrát spojilo nakrúcanie známeho seriálu, v ktorom si zahrali manželský pár prechádzajúci si rozchodovou krízou. Táto téma sa stala zdrojom inšpirácie pre pesničku, na ktorej sa obaja herci autorsky podieľali a aj ju spoločne naspievali.

Skladba Len nám dvom vychádza práve dnes na všetkých streamovacích službách cez vydavateľstvo Slnko Records a je prvým zverejneným singlom z pripravovaného druhého albumu Richarda Autnera.

"S Riškom sme sa spoznali pri natáčaní a v jeden deň mi zrazu napísal, že má skladbu a či si ju chcem vypočuť. Ja som si ju doma pustila a hneď po prvom vypočutí mi prišlo, že to je naozaj nádherná skladba. Text sme napísali obaja, každý svoj part a hudbu napísal Riško. Celú skladbu zložil on. Je to proste naše," hovorí Nela Pocisková.

Pieseň je o rozchode manželského páru a zároveň opisuje moment, ktorý je často pre jednu stranu bolestivejší, ale v mnohom predostiera pravdu o medziľudskom vzťahu. Autori veria, že sa môže dotknúť viacerých ľudí, ktorí si v živote prešli niečím podobným a zároveň sa s ňou budú vedieť mnohé páry stotožniť.

Paradoxne pesnička Len nám dvom by možno ostala na dne šuflíka, nebyť producentského zásahu Richardovho kamaráta, bubeníka a kapelníka Mareka Žilinca.

Vyzerá to tiež, že hudobná spolupráca dvoch populárnych hercov bude mať pokračovanie. Nela vystúpi ako hosť na najbližšom Richardovom koncerte 26. júna v bratislavskom Štúdiu 12. Tam zaznie ich nový duet prvýkrát aj naživo.

"Viem si predstaviť, že by sme niekedy v budúcnosti vydali nejakú ďalšiu spoločnú pieseň a je možné, že vznikne ešte niečo silnejšie či už v hudbe alebo texte," dodáva Richard Autner, ktorý už zbiera nápady na svoj druhý autorský album.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Alexander Čerevka. Správu sme upravili