Hlavná stránka

>

Správy

>

Hrá na klavíri ako pán a miluje Jacksona: Maďarský supertalent je hitom internetu!

Hrá na klavíri ako pán a miluje Jacksona: Maďarský supertalent je hitom internetu!

05.07.2015 - 13:00 | Marek Majzon

Maďarský Mozart - aj tak by sa dalo nazvať Benceho Petra. Síce začal skladať "až" ako sedemročný, pokojne ho možno prirovnať k hudobným géniom z histórie. Momentálne je 24-ročný supertalent hitom internetu vďaka svojim klavírnym coververziám piesní Michaela Jacksona či Justina Timberlakea.


Keď Bence Peter zavesil na Facebook video zo svojej skúšky na klavíri, určite netušil, že spustí takú pozitívnu hystériu okolo svojej osoby. Videoklip, na ktorom famózne hrá svoje klavírne verzie skladieb Bad a Smooth Criminal od zosnulého Michaela Jacksona, má na Youtube vyše milión zhliadnutí. Zverejnil ho 25. júna 2015, teda pri príležitosti 6. výročia úmrtia Kráľa popu, ktorý je jeho najväčším idolom. Virálnym sa však video stalo až o dva dni neskôr, keď ho zverejnil aj na Facebooku. Tam má do dnešného dňa vyše 6,8 milióna pozretí, 178-tísíc zdieľaní a tisícky pozitívnych komentárov.


Hudobný talent, z ktorého padá sánka, má 24 rokov a na klavíri začal hrať už keď mal tri. Jeho biografia tvrdí, že prvú serióznu skladbu zložil vo veku sedem rokov. Bence Peter študuje na prestížnej bostonskej univerzite Berklee College of Music a už teraz je považovaný za špičku nielen ako interpret, ale aj ako skladateľ. Jeho Piano Piece Based on Fibonacci Sequence patrí medzi najsledovanejšie videá z dielne tejto školy a noty k tomuto dielu sú najžiadanejšími nielen v akademickej obci.

Mladý hudobník získal tiež množstvo ocenení v európskych súťažiach. Umiestnil sa napríklad na druhom a treťom mieste v rámci 8. ročníka Medzinárodnej súťaže skladateľov v gréckom Volose. Navyše, so 765 údermi na klávesy za minútu je zapísaný v Guinnessovej knihe ako najrýchlejší klavirista sveta.

Coververzie popových skladieb na Youtube zverejňuje približne rok, pričom ide o profesionálne natočené videoklipy. Je preto paradoxom, že skutočne prelomovým sa preňho stalo video zo skúšky - oficiálny klip s coververziou Bad ešte len chystá. Vďaka virálnemu úspechu z posledných dní, kedy na jeho talent poukázala napríklad aj celosvetovo známa a obľúbena moderátorka Ellen Degeneres, je zrejmé, že o ňom ešte budeme počuť.


Autor: Marek Majzon
Foto: Facebook.com/BencePeterMusic


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti