Hlavná stránka

>

Správy

>

Kapela Universum Project predstavuje video z pripravovaného albumu Mimokozmos

Kapela Universum Project predstavuje video z pripravovaného albumu Mimokozmos

05.09.2020 - 09:00 | redakcia

Košická art rocková kapela Universum Project vydala koncom augusta nový videoklip ku skladbe s názvom Diaľnica, ktorá je ochutnávkou ich pripravovaného albumu Mimokozmos. Skupina plánuje vydať svoj debutový album v októbri tohto roku.


"Diaľnica má byť akousi satirou na našu stále nedostavanú cestu D1 z Bratislavy do Košíc, ktorá sa buduje už minimálne štyridsať rokov, ale stále ju nemáme. Mnoho politikov sľubovalo jej dokončenie, no zatiaľ to boli iba prázdne slová," hovoria o aktuálnej novinke členovia skupiny. Aj túto skladbu, rovnako ako májový singel V kroku rovní, si Universum Project nahrávali a produkovali vo vlastnej réžii. Fanúšikovia sa okrem albumu môžu tešiť aj na turné po slovenských a českých mestách, ktoré začne v októbri.


Členovia skupiny Universum Project začínali tak ako väčšina mladých rockových kapiel - hraním coververzií rokmi overených svetových a domácich hitov. V súčasnosti sa však zameriavajú primárne na vlastnú tvorbu evokujúcu "staré dobré časy", v ktorej spájajú prvky rocku, jazzu či blues. Sami seba pritom charakterizujú ako art-rockovú kapelu. Aktuálnu zostavu tvoria bubeník Richard Hritz, gitarista a klavirista Filip Mischura, gitarista Benjamín Tóth a basgitarista Matej Kopunič.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Filip Mischura. Text správy sme doplnili a upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti