Talentovaná speváčka, hudobníčka a skladateľka Nina Kohout otvorí koncert americkej hviezdy nezávislej scény Zoly Jesus v Slovenskom rozhlase. Vo Veľkom koncertnom štúdiu zahrajú obe umelkyne 7. októbra v rámci koncertnej série Nu Sound Of...

Na tento výnimočný koncert príde Nina Kohout z Veľkej Británie, z Brightonu, kde rozbieha svoju zahraničnú kariéru. Zároveň tam pokračuje vo vysokoškolskom štúdiu po tom, ako študovala hudobnú produkciu na prestížnej londýnskej hudobnej škole The BRIT School. Ešte pred odchodom do Británie si však stihla urobiť meno na domácej pôde, kde sa v roku 2020 stala Objavom roka v hudobnej ankete Radio_Head Awards.

Jej kariéra nabrala spád po vydaní debutovej EP nahrávky Pandemonium, ktorá zarezonovala aj za hranicami. Jej najnovšiu skladbu Little Butterfly zahrali na BBC aj v iných hudobných médiách a zvolili ju ako pieseň dňa v americkom rádiu KEXP, kde ju osobne vybral jeho šéfdramaturg Kevin Cole. Dobrý dojem zanechala na najväčšej európskej showcase prehliadke Eurosonic v Groningene, ako aj na The Great Escape Festivale v Brightone.

Pravidelne sa vracia aj domov na Slovensko. Minulý rok sa predstavila v úlohe predskokanky na troch slovenských koncertoch izraelskej skupiny Lola Marsh. Do úlohy interpretky vstúpila pri odovzdávaní štátnych vyznamenaní v Redute, kde zaspievala náročnú pieseň Miroslava Žbirku Balada o poľných vtákoch v sprievode Moyzesovho kvarteta. V lete zase vystúpila v Tepláreň stagei na trenčianskej Pohode.

Manažment Zoly Jesus si mladú Slovenku vybral na odporúčanie organizátorov koncertu, agentúry Music Press Production. Tvorba Niny Kohout totiž dokonale spĺňa predstavu hlavnej hviezdy večera, aby pred ňou v Bratislave zahrala hudobníčka, ktorá prepája stredoeurópske folklórne prvky s intímnym ambientom / elektronikou.

V prípade oboch umelkýň sa fanúšikovia môžu tešiť na nádherný hlas umocnený výnimočným akustickým priestorom. Zola Jesus odohrá v rámci svojho jesenného európskeho turné len niekoľko sólových koncertov po nevšedných koncertných sálach. Jeden z nich sa uskutoční vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu 7. októbra v rámci edície Nu Sound Of...

Vstupenky: Predpredaj.sk

Prečítajte si tiež: Stačí iba klavír a spev – Zola Jesus privodí zimomriavky 7. októbra v Slovenskom rozhlase

Rozhovor s Ninou Kohout v rámci podcastu Zoznam:sa:

Zdroj: Music Press Production