Hlavná stránka

>

Správy

>

No Name vydáva po štyroch rokoch nový album S Láskou

No Name vydáva po štyroch rokoch nový album S Láskou

05.10.2015 - 10:30 | redakcia

Skupina No Name prichádza po štyroch rokoch s novým albumom. Nahrávka S Láskou je v poradí ôsmym albumom oceňovanej kapely. Obsahuje 10 celkom nových piesní a jeden bonus. Prvé dva single S Láskou a Povedz mi, ktoré sa už hrajú v rádiách, sa už stihli dostať do obľuby poslucháčov. Odborníci dokonca označili pieseň S Láskou za "esenciu No Name dotiahnutú do dokonalosti".


"Album sme nazvali S Láskou, pretože sme v rámci kapelových debát dospeli do štádia, kedy nás síce teší všetka tá pozornosť v priebehu celej kariéry, ale bez našich blízkych by sme to asi neustáli. Budem nás citovať 'Len s Láskou, viem to ustáť, iba s láskou'," vysvetlil líder skupiny No Name Igor Timko.

Z vlastnej kuchyne

Členovia kapely si momentálne autorsky vystačili sami. Po dvoch úspešných duetách s kolegami z Chinaski a s Luckou Bílou, je jednou z noviniek albumu ďalší výnimočný duet. Pieseň Mám len pár chvíľ spieva Igor Timko so Zolim Sallaiom. Táto pohodová balada ukazuje novú polohu a perspektívu nielen inštrumentálných, ale aj hlasových dispozícii kapely.

"Väčšina textov pochádza z môjho pera, no s príchodom prvorodeného syna Leonarda, sa Ivan rozpísal. Dva texty si teda 'strihol' sám. Hudobne sme sa na albume podieľali všetci, niekto viac, niekto menej. Podstatné je pre nás to, že proces tvorby ostáva totožný s obdobím, keď sme začínali. Jednoducho sa donesú piesne do skúšobne a tam sa začína debata. Nás samých považujem za najťažšiu 'porotu', pred ktorú musí predstúpiť každý za seba, ak chce do autorského priestoru prispieť," prezradil Igor Timko.


Album S Láskou vznikal v metropole východu a podieľali sa na ňom všetci členovia. Kapela hrá v zostave Igor Timko (spev), Dušan Timko (gitara), Ivan Timko (bicie), Roman Timko (gitara), Vilo Gutray (basa) a Zoli Sallai (klávesy). Už pravidelným hosťom albumov skupiny je aj Martin Gašpar, ktorý hosťuje na basovú gitaru v niekoľkých piesňach.

"Bývavali časy, keď sme rodné Košice opustili hoc aj na mesiac a išli sme nahrávať k Petrovi Jandovi do štúdia Propast blízko Prahy. No teraz predstava, že by sme boli mesiac bez rodín, neprichádza do úvahy. Preto už druhý album po sebe točíme v košickom štúdiu Klakson. Je tam špičkový zvukár Roman Šoltys, ktorý stojí za nahrávkou Na, na, naa s Chinaski a rovnako dokonale nahral aj duet s Luckou Bílou Ženušky. Voľba bola teda jasná. Ráno deti do škôl, dopoludnia v štúdiu a popoludní s deckami na krúžky. Keďže pôsobíme v celom priestore bývalého Česko - Slovenska, album pokrstíme v Bratislave, v Košiciach aj v Prahe," povedal Timko.

Štúdiovku pokrstí šestica 8. októbra v Bratislave v predajni Panta Rhei v Auparku. Album predstaví začiatkom budúceho roka na česko-slovenskom turné.

Informácie pre Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z Propaganda House. Všetky novinky a informácie o skupine nájdete na webstránke a facebookovej stránke kapely.

Foto: No Name


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti