Hlavná stránka

>

Správy

>

Kristína pokrstila multiplatinový album Mať srdce a zverejnila klip, ktorý vás očarí

Kristína pokrstila multiplatinový album Mať srdce a zverejnila klip, ktorý vás očarí

05.10.2017 - 12:00 | redakcia

Populárna speváčka Kristína vstúpila do hudobne nabitej jesennej sezóny vo veľkom štýle. V bratislavskom Rivers Clube v stredu večer pokrstila album Mať srdce, ktorý vyšiel v máji. Počas slávnostného večera zároveň prevzala trojnásobnú platinu za jeho predaj a odpremiérovala rozprávkovo romantický videoklip k piesni Zradila nás chémia.


Kristína svoj nový klip predstavila len dva týždne po hravom videu k piesni Mať srdce, v ktorom Bratislavu zafarbila farebnými prírodnými motívmi. Aj novinka, ktorou včera večer prekvapila hostí svojho krstu i fanúšikov na internete, je vizuálne prepracovanou lahôdkou. Videoklip vznikal takmer rok a veľkú časť z neho nakrúcala v slnečnom Taliansku. Zaujímavosťou samotnej pesničky Zradila nás chémia je, že na rozdiel od väčšiny skladieb na albume Mať srdce, ktoré zložil Martin Kavulič, je tentoraz autorom hudby Branislav Jančich. Text má opäť na svedomí Kamil Peteraj, o aranžmány sa postaral Martin Hybler a na klavíri Kristínu sprevádza Pavel Sotoniak.

Oceňovaná interpretka v piesni spieva o chémii vo vzťahu. "Myslím si, že keď to vo vzťahu zostáva iba pri tej chémii, ktorá je síce úžasná, no nepostačuje na hlboký vzťah, dôjde k rozchodu. Dlho sme uvažovali, kde tento klip nakrútime a ako by mal vyzerať. Celú realizáciu až po samotnú postprodukciu som opäť zverila do rúk Mayovi Hurajtovi. Ten oslovil režiséra a potom prišiel nápad urobiť krátky, emotívny príbeh na krásnom romantickom mieste Lago Di Como v Taliansku. S režisérom Jurajom Krasnohorským som spolupracovala prvýkrát a bolo to veľmi pôsobivé. Od samého začiatku som cítila istotu, že mal jasnú predstavu o tom, ako to má vyzerať," vysvetlila Kristína Peláková. 

Romantický klip je, podobne ako jeho predchodca, pripomienkou krásnych letných dní. Jeho prvá časť vznikla už minulý rok v Taliansku, na druhú si speváčka musela počkať. "Dokončili sme ju len pred mesiacom v Bratislave. Krásne šaty som opäť zverila Janke Gavalcovej, o makeup sa v Taliansku postarala Klára Surdusová, o hairstyling Renáta Márová. Pri dokrúcaní mala na starosti celkovú vizáž Lucia Ružová," dodala Kristína.


Album pokrstili lupeňmi ruže

Krásna speváčka vďaka nedávno vydanému štvrtému radovému albumu zažíva ďalší úspešný rok. Za päť rokov od jeho predchodcu Na slnečnej strane sveta (2012) sa vďaka úspešným singlom, čoraz väčším a lepším koncertom, či účinkovaniu vo filmoch vypracovala na najpopulárnejšiu speváčku mladej generácie na Slovensku aj v Českej republike. Svoju pozíciu korunovala práve albumom Mať srdce. Vyšiel na konci mája v klasickej aj deluxe verzii, ktorá išla do predaja v symbolickom počte 2017 kusov.

"Mám na ňom samozrejme svoje obľúbené pesničky. Jednou z ich je Mať srdce, podľa ktorej som nazvala celé CD, pretože si myslím, že v dnešnej dobe je to srdce veľmi potrebné. Zároveň, ja keď robím nejakú pieseň, vždy chcem, aby to bolo úprimné, aby to bolo od srdca, aby nič nebolo vypočítané, lebo to je umenie. Verím, že ľudia si na albume nájdu skladby, ktoré sa im budú páčiť. Sú na ňom rôzne témy, ktoré aj mňa ako interpretku veľmi posunuli vpred. A sú tam aj pesničky tanečné, my máme v krvi ten slovanský temperament. Teším sa z celého albumu, z každej skladby, ktorá vychádza, aj z toho tvorivého procesu," povedala Kristína Peláková počas včerajšieho krstu, na ktorom niekoľko skladieb aj zaspievala.


"Na albume som pracovala tri roky so skvelým autorským tímom, s ľuďmi, ktorí priniesli novú vlnu do môjho hudobného sveta. Spolupracovala som opäť s Kamilom Peterajom, Martinom Kavuličom, mojím manželom Mariánom Kavuličom. Tá nová vlna, nová energia, sa volá Adam Kuruc, ktorý má na svedomí niektoré z aranžmánov. Veľmi sa teším, že moje publikum je veľmi široké, od detí cez tínedžerov, samozrejme rodičov aj starších. Na svojich koncertoch vidím celé rodiny a som nesmierne rada. Teším sa z toho, že tie texty sa dotýkajú každého, zasiahne to všetky vekové kategórie vďaka textom Kamila Peteraja," uviedla speváčka po krste v rozhovore pre TASR.

Album pokrstil lupeňmi ruže výtvarník Martin Augustín, ktorý maľuje špecifické obrazy k textom Kamila Peteraja. V časti jeho tvorby sú tak súčasťou diel aj texty Kristíniných piesní. "Bolo to pre mňa velikánske prekvapenie, že si ma Kristína vybrala za krstného otca svojho CD, veľmi ma to potešilo. Ja jej piesne milujem. Je to speváčka s neuveriteľne krásnym hlasom a nádhernou slovenčinou, ktorá sa lahodne počúva. Je to niečo úžasné a plus k tomu tie nádherné texty, ktoré sú na zamyslenie. Je v ich bolesť, radosť, smiech, slzy, všetko," vyznal sa umelec. "Kristína je taká moja múza, aj keď ju počujem, aj keď ju vidím. Myslím, že keď sa nadeľovalo, Kristína dostala veľa darov. Krásu, krásny čistý hlas a dostala aj niečo, čo má málo ľudí - niečo krásne v duši. A to je cítiť aj v jej pesničkách. Zaprial by som jej, aby toto cédečko bolo pod ochrannými krídlami anjelov," dodal.

Recenzia: Vsádza Kristína na osvedčené šablóny alebo ponúka na novinke niečo viac?

Kristína a Martin Augustín, krst albumu Mať srdceTakto sa krstil album Mať srdce (Foto: Patrik Ratajský)

Peteraj: Dnes je už vyzretou speváčkou, no zostala pokorná

Kristína síce nový album pokrstila až teraz, no na trhu je už tri mesiace. Dôkazom, že mladá speváčka je mimoriadne žiadaná, je i to, že za tento krátky čas dosiahol úctyhodnú predajnosť. Počas slávnostného večera prevzala Kristína z rúk distribútora Martina Hanusku trojnásobnú platinu za jeho predaj (platina sa udeľuje za tritisíc predaných kusov hudobného nosiča, pozn. red.).

Oslavu úspešnej nahrávky v Rivers Clube si nenechal ujsť ani textár Kamil Peteraj, ktorý s rodáčkou zo Svidníka spolupracuje už od začiatku jej kariéry. "Dnes je to už vyzretá speváčka, ktorá na pódiách pôsobí ohromne esteticky aj umelecky. Má obrovský úspech v Česku aj na Slovensku a myslím si, že je pripravená na veľké veci. Verím, že sa nám podaria. Mne sa s ňou pracuje veľmi dobre, pretože je korektná, profesionálna a, čo je veľmi vzácne, zostala pokorná. Som rád, že s takýmto talentom môžem spolupracovať," uviedol legendárny textár, ktorý aj vďaka úspechu Kristíniných skladieb pred týždňom získal už svoju sedemnástu cenu SOZA pre najhranejšieho autora textov.

"Dnešný večer je šťastný pre všetkých zúčastnených. A ja musím povedať, že tiež považujem za šťastie, keď som v pravej chvíli ukázal prstom, že toto dievča ma zaujíma. Ona vošla potichu a inými dverami do slovenského šoubiznisu. Nikde nesúťažila, mala v sebe inú krásu, ktorú akoby ani štandardný šoubiznis nevidel. Nádherne spieva po slovensky, má krásnu výslovnosť, má fyzickú krásu, má to v poriadku aj vo svojom srdci, a preto sa s ňou veľmi dobre robí. Kristína nie je speváčka, ktorá sa vyvíja skokovitým spôsobom, ona rastie po centimetroch, má vytrvalosť, pracuje na sebe, čo je strašne dôležité v populárnej hudbe. Za posledných päť rokov si získala publikum na Slovensku, na Morave aj v Čechách. Kristína je speváčka modernej éry a nových médií, svoju pozíciu si získala aj cez Youtube, dnes už totiž nerozhodujú iba rádiá o popularite a hitoch. Cez obraz si mnohí speváci získavajú svoje publikum," povedal Peteraj pre TASR.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Eva Sládková z agentúry Propaganda House. Tlačovú správu sme upravili a doplnili o citácie z agentúr SITA a TASR. Viac sa o novinkách a plánovaných aktivitách Kristíny dozviete na oficiálnych stránkach www.kristinamusic.sk a www.facebook.com/kristinapelakova.

Titulná fotografia: Patrik Ratajský / Marián Kavulič (koláž Hudba.sk)


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti