Hlavná stránka

>

Správy

>

Robert Pospiš a Martin Sillay zahrajú v Piešťanoch unikátny album Balady

Robert Pospiš a Martin Sillay zahrajú v Piešťanoch unikátny album Balady

05.10.2017 - 10:00 | redakcia

Ak chcete vedieť ako to znie, keď sa slovenské ľudové texty spoja s alternatívnym rockom v štýle Nicka Cavea, príďte v sobotu 14. októbra do Elektrárne Piešťany. Robert Pospiš a Martin Sillay tam predstavia svoju originálnu poctu tradičným piesňam z rôznych kútov Slovenska.


"Je to nahrávka so špecifickou atmosférou. Melancholickou, mystickou a naturálnou zároveň," opisuje vznik albumu Balady Robert Pospiš. Princíp surového a živelného hrania zachovajú hudobníci aj na koncertoch.

"Väčšina albumu Balady pochádza zo živej session. Tento prístup podľa nás splýval s naším pôvodným úmyslom. Nahrať slovenské balady inak. Aj preto sme skladby prearanžovali tak, aby korešpondovali s naším hudobným cítením. Zmenami prešli aj texty. Cítil som, že im musím dodať osobnejší rozmer. Vznikli tak naše slovenské balady," dodáva Robert Pospiš.

Vizuálnu stránku albumu zverili hudobníci, producenti a vydavatelia umelecky spriaznenému výtvarníkovi Palovi Čejkovi. O videoklip sa postaral oceňovaný filmár Andrej Kolenčík. Práve jemu zverili Pospiš so Sillayom vizuálne stvárnenie mystickej piesne V tom šírom poli. Jeho vznik podporili prostredníctvom crowdfundingovej kampane samotní fanúšikovia slovenských hudobníkov.

Prečítajte si našu recenziu: Slovenské ľudové piesne a stoner rock? Balady sú album, ktorý sa oplatí počuť


Redakciu Hudba.sk informovala Blanka Berkyová z Elektrárne Piešťany.


Foto: Zuzana Kmeťová


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti